Testowa Vista pozostanie dziurawa

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, iż użytkownicy korzystający wciąż z testowych wydań systemu Windows Vista (np. beta lub release candidate - RC) nie mogą już pobierać za pośrednictwem mechanizmów Windows Update żadnych uaktualnień. Dotyczy to także krytycznych łat dla przeglądarki Internet Explorer 7.

Koncern przypomina, iż nie jest to żadna nowość - użytkownicy przystępujący do programu testowego od początku byli informowani, że w pewnym momencie (po udostępnieniu finalnej wersji Visty) zostaną odcięci od uaktualnień. "Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, kończymy okres wsparcia dla wersji testowych. Nie będą one już rozwijane ani uaktualniane - dotyczy to także poprawek związanych z bezpieczeństwem" - tłumaczą przedstawiciele koncernu.

Oficjalnie koncern poinformował, że zawieszone zostaje jedynie dostarczanie uaktualnień poprzez Windows Update. Okazuje się jednak, iż użytkownicy testowych wydań Visty nie są w stanie zainstalować patchy również "ręcznie" - przy próbie uruchomienia patcha pojawia się komunikat "To uaktualnienie nie jest przeznaczone dla twojego systemu" ("The update does not apply to your system").

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym miesiącu Microsoft wyznaczył termin, po którym użytkownicy nie będą mogli korzystać z testowych wydań Visty - będzie to 1 czerwca 2007. Od tego momentu wersje beta i RC nowego systemu zaczną się automatycznie restartować co 120 minut. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście: "Vista beta i RC - od czerwca restart co dwie godziny".