Testowa wersja Google Earth 4.3 do pobrania

Pojawiła się nowa wersja "beta" popularnej aplikacji Google Earth 4.3. Użytkownik znajdzie w niej nowy tryb StreetView, o wiele więcej trójwymiarowych modeli (a wśród nich np. PKiN w Warszawie) oraz przebudowany system nawigacji.

Gogle Earth umożliwia przeglądanie map w trzech wymiarach, włącznie z budynkami, drogami, stacjamii benzynowymi, miejscami użyteczności publicznej itp. Oczywiście, najdokładniej odwzorowane jest terytorium największych amerykańskich miast. Także mieszkańcy Polski mogą jednak z powodzeniem korzystać z Gogle Earth w zastępstwie tradycyjnych atlasów, zwłaszcza, że aplikacja jest w pełni zlokalizowana. Google oferuje także wersje płatne - Plus i Pro (pozwalające między innymi na współpracę z odbiornikami GPS), ale podstawowa wersja - Free - jest, jak sama nazwa wskazuje, udostępniana bezpłatnie.

Najnowsza edycja programu - 4.3, jeszcze w fazie "Beta", przynosi kilka ciekawych funkcjonalności. Oprócz poprawionych błędów i poprawek interfejsu i szybkości działania aplikacji wymienić tu trzeba:

- StreetView (Widok Ulicy) - dostępne już wcześniej w Gogle Maps panoramiczne zdjęcia wykonywane z poziomu ulicy.

- Szybsze wczytywanie się zdjęć i modeli 3D budynków

- Zupełnie nowe narzędzia nawigacyjne

- Możliwość przełączania trybów noc/dzień

Pobierz: Google Earth 4.3 beta po polsku