Testowanie stron WWW

Firma Eunite uruchomiła serwis sieciowy - TellyTest, który pozwala właścicielom witryn analizować, jak wygląda i zachowuje się ich strona internetowa oglądana na ekranie TV za pomocą przystawek telewizyjnych (set-top boxes) albo konsol do gier.

Uruchomiony przez Eunite serwis internetowy TellyTest służy do kontroli i analizy wyglądu oraz funkcjonalności witryn internetowych, oglądanych na ekranie TV za pośrednictwem konsol do gier czy przystawek telewizyjnych. Podczas oglądania strony WWW w serwisie TellyTest zostają podświetlone wszystkie zmiany, jakich należy dokonać, aby pomyślnie przekształcić stronę internetową w interaktywną stronę telewizyjną. Wyniki analizy zawierają też informacje o wszelkich błędach w nawigacji i stylu oraz uwagi dotyczące użyteczności i technicznej zdolności do adaptacji badanego serwisu sieciowego.

'Istnieje wiele technicznych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy transformacji stron internetowych w strony telewizyjne, takich jak współczynnik odświeżania ekranu, rozmiary czcionek czy rozmywanie się kolorów' - twierdzi Scott Davies z Eunite. - 'Takie kolory, jak np. biały, mogą zniekształcać obrazy i percepcję głębi, podczas gdy silne kolory mogą nawet uszkodzić odbiornik telewizyjny' -dodaje.

www.tellytest.com


Zobacz również