Testy aktualizacji Windows 7 w tym tygodniu

Microsoft poinformował, że w tym tygodniu będzie chciał przetestować mechanizm aktualizacyjny Windows 7. Z tego powodu wszyscy, którzy działają na becie systemu dostaną komunikat o nowych aktualizacjach oraz szereg plików do pobrania. Wiadomo jednocześnie, że akcja nie wprowadzi do OS żadnych poprawek czy nowości.

We wtorek, 24 lutego, wszyscy użytkownicy testowej wersji beta Windows 7 otrzymają komunikat o nowych aktualizacjach systemu - powiedział Brandon LeBlanc, rzecznik Microsoftu. Firma będzie chciała bowiem sprawdzić działanie Windows Update w swoim najnowszym systemie.

LeBlanc dodał jednocześnie, że wspomniane pięć poprawek nie wprowadzi do Windows7 żadnych nowości ani nie naprawi znanych już błędów. Nowe pliki systemowe mają po prostu podmienić już obecne w systemie. Bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Dostępne będzie nawet do pięciu aktualizacji. Wiadomo jednak, że nie zostaną one automatycznie pobrane i zainstalowane przez system, nawet jeśli użytkownicy mają włączoną usługę Windows 7 Automatic Updates. LeBlanc wyjaśnił, że wszyscy chętni będą musieli pobrać łatki za pomocą panelu Windows Update. Jeśli ktoś nie będzie chciał przeprowadzić tego procesu, wystarczy, że kliknie we wspomnianym miejscu "ukryj aktualizacje".

Warto przeczytać:

Krótko: Windows 7 RC publicznie 10 kwietnia?

7 powodów, aby pokochać Windows 7

7 powodów, aby znienawidzić Windows 7