Testy: "iPhone 3G prezentuje się dobrze"

iPhone 3G od czasu swojej premiery wzbudza wiele emocji. Przez te kilka tygodni smartphonowi firmy Apple dostało się również sporo słów krytyki. Szwedzcy inżynierowie postanowili sprawdzić czy słusznie.

Testami telefonu zajęła się szwedzka firma Bluetest AB. Porównała ona jakość połączenia iPhone'a 3G, Sony Ericssona P1 oraz Nokii N73.

Mats Anderson, prezes spółki testującej telefony stwierdził, że wyniki wszystkich trzech telefonów są zbliżone. Innymi słowy iPhone 3G nie odbiega od normy i zarzuty jakie się mu stawia odnośnie jakości połączeń nie zostały w tych badaniach potwierdzone (co zgadza się z naszymi obserwacjami poczynionymi podczas redakcyjnego testu iPhone'a 3G).

Przypomnijmy, że wątpliwości odnośnie jakości połączeń pojawiły się już na samym początku. Użytkownicy narzekali również na wolne pobieranie danych z Internetu oraz słaby sygnał. Wprawdzie Apple wydał ostatnio uaktualnienie do swojego telefonu, jednak niektóre głosy użytkowników wskazują, że problem pozostał.

Czy więc szwedzkie testy oczyszczają iPhone'a z postawionych mu zarzutów? Niestety nie. Testy te pokazują jedynie, że przyczyna problemów telefonu Apple'a leżeć może gdzie indziej np. u operatorów sieci komórkowych. Na przykład w Stanach Zjednoczonych firma AT&T Inc jest dopiero na etapie udoskonalania sygnału 3G. Podobnie jest w innych krajach.

Anderson przyznał również, że takie same testy powinny być ponownie przeprowadzone w różnych miejscach na świecie. Pomogło by to odpowiedzieć na kolejne pytania dotyczące smarphone'a Apple'a.