Testy na przeciwciała w Biedronce już od dziś. Chętnych więcej niż towaru

Od dziś w Biedronce można kupić testy na przeciwciała SARS-CoV-2. W niektórych punktach towar wykupiono już rano.

Podczas panującej pandemii Covid-19, wszystko co z nią związane budzi ogromne zainteresowanie. Na szczęście opracowano już kilka skutecznych szczepionek na SARS-CoV-2, a czwarta z nich, firmy Johnson&Johnson, została właśnie zatwierdzona przez Unię Europejską. Trwają również prężne prace nad środkami i urządzeniami wspomagającymi ochronę przed samym wirusem, a ciekawym tego przykładem jest choćby oczyszczacz powietrza eliminujący koronawirusa z otoczenia. Nie od dziś prowadzone są również badania nad samymi przeciwciałami wytwarzanymi po przyjęciu szczepionki oraz przez organizmy osób, którym udało się już zwalczyć chorobę.

biedronka testy na przeciwciała koronawirus

Jak wiadomo, to właśnie przeciwciała w głównej mierze chronią przed zakażeniem SARS-CoV-2, a osoby po przebytym Covid-19 mają automatycznie zwiększoną odporność, która według nowych badań utrzymuje się przez kilka miesięcy. Problem w tym, że wielu ludzi prawdopodobnie przeszło już chorobę, jednak ze względu na częste zjawisko, jakim jest brak objawów, nawet o tym fakcie nie wiedzą. Co w takim wypadku zrobić, aby dowiedzieć się jak sprawa wygląda u nas? Można na przykład zrobić sobie test na obecność przeciwciał przeciw SARS-CoV-2 w naszym organizmie. Jeden z takich testów jest od dziś dostępny w sieci Biedronka.

Zobacz również:

  • Smartfon popularnej marki w Biedronce! I to w promocyjnej cenie
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
biedronka testy na przeciwciała koronawirus

Jest to ciekawa perspektywa oraz narzędzie dające nam pewne pojęcie o stanie naszego zdrowia wobec panującego zagrożenia. Nic wiec dziwnego, że testy na przeciwciała, które od dziś są dostępne w dyskontach sieci Biedronka, schodzą jak przysłowiowe świeże bułeczki. W wielu miejscach w Polsce zainteresowanych zakupem klientów jest znacznie więcej niż dostępnych testów, do tego stopnia, że w części sklepów zabrakło towaru już około dziewiątej rano.

Co warto wiedzieć o teście na przeciwciała z Biedronki?

  • Producentem testu jest szwajcarska firma PRIMA Lab, specjalizująca się w testach ciążowych i dla zwierząt.
  • Test na przeciwciała kosztuje w Biedronce 49,99 zł za sztukę, przy czym obowiązuje limit trzech egzemplarzy na jednego klienta.
  • Jego wynik daje nam pogląd na to, czy w ostatnim czasie przebyliśmy chorobę Covid-19 i robi to na podstawie wykrywania przeciwciał typu IgG i IgM (choć wykrycie ich może oznaczać także rozwijającą się właśnie chorobę).
  • Podobnie jak w przypadku większości testów, wynik jest obarczony marginesem błędu i według producenta daje 98% pewności.
  • Do wykonania testu konieczne jest upuszczenie kilku kropel naszej krwi, a wynik otrzymujemy po 10 minutach od przeprowadzenia procedury.
biedronka testy na przeciwciała koronawirus

Dyskont zapowiada kolejne dostawy testów na przeciwciała do swoich punktów, nie podano jednak dokładniejszych danych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: