Testy telewizji interaktywnej w Dialogu

Telefonia Dialog podpisała umowę z operatorem telekomunikacyjnym ATM Grupa S.A. dotyczącą stworzenia i wdrożenia szeregu usług multimedialnych. Docelowo klient Dialogu w ramach pakietu usług zwanego #Triple Play# będzie mógł skorzystać zarówno z usług połączeń głosowych, szerokopasmowego dostępu do Internetu jak i telewizji interaktywnej i sieciowej wypożyczalni filmów (tzw. video on demand - wideo na żądanie).

Dialog, pozytywnie zakończył testy laboratoryjne usług multimedialnych, co umożliwia rozpoczęcie kolejnej fazy projektu czyli pilotażu komercyjnej wersji takiej instalacji. Pilotaż z udziałem grupy abonentów Dialogu zostanie przeprowadzany jeszcze w tym roku.

Szerokopasmowy dostęp do Internetu w oparciu o technologię DSL jest oferowany przez Dialog od listopada ubiegłego roku. Aktualnie operator oferuje łącza o przepustowości 1 lub 2 Mb/s.

Zobacz również:

  • Play rozdaje kolejne prezenty – pakiet Extra odkodowany na cały miesiąc!

"Często pojawiało się pytanie, czy to nie za dużo jak na potrzeby przeciętnego internauty. Dla nas jednak technologia DSL i szerokopasmowy dostęp do Internetu są tylko pierwszym etapem tworzenia nowej oferty produktów. Uważamy bowiem, że dzięki szerokiemu pasmu można zaoferować dodatkowe wartościowe usługi, których dotychczas nie można było świadczyć. Idealnym przykładem są tutaj kraje Europy Zachodniej, gdzie operatorzy oprócz usług dostępu do Internetu w oparciu o łącza xDSL sprzedają także dostęp do: muzyki, filmów, wideoklipów, serwerów gier komputerowych, ciekawszych (powszechnie płatnych) serwisów tematycznych lub nawet do telewizji cyfrowej. W dużej mierze są to jak na razie projekty nowatorskie, jednak należy się spodziewać, że w najbliższym czasie także w Polsce staną się standardem", powiedział Paweł Tomys, Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży.