The Agency nowym, zagadkowym projektem MMO od Sony

Na początku lutego informowaliśmy, że Sony Online Entertainment ma w planach nowy, innowacyjny projekt gry MMORPG. Produkt miał zaskoczyć przede wszystkim nietypowym podejściem do gatunku gier sieciowych. Jakim cudem? Autorzy w roli głównej umieścili szpiegów...

Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiadomo było ani jaki tytuł będzie nosiła gra, ani w jakim terminie planowana jest jej premiera. I choć szczegółów nadal jest jak na lekarstwo, to kilka pytań znalazło już odpowiedzi. Wszystko dzięki publikacji, która znalazła się w najnowszym numerze Independent PlayStation Magazine.

Wiadomo przede wszystkim, że gra ukaże się pod nazwą The Agency i trafi w pierwszej kolejności na PC i PLAYSTATION 3. Na silnik graficzny produktu wybrano Unreal Engine 3.0.

Zabawa toczyć się będzie na tle konfliktu dwóch sił: szpiegów oraz wojska. Zabawa po każdej ze stron oferować będzie inne możliwości i ścieżkę rozwoju. Chcecie robić wielką rozpierduchę? Armia czeka. Wolicie działanie w cieniu? Dołączcie do organizacji szpiegowskiej. Proste.

Sama akcja toczyć się będzie w całkowicie współczesnych obiektach w różnych miejscach globu. Aby szybko przemieszać się pomiędzy jednym punktem a drugim, gracze będą mogli skorzystać z różnorodnych środków transportu, np. samochodów.

Premiera tytułu nastąpi prawdopodobnie pod koniec tego roku. Czekamy!


Zobacz również