The Battle of Britain w USA

Dzięki umowie podpisanej pomiędzy Activison i iEntertainment jeszcze w tym roku na rynek amerykański trafi nowa symulacja walk powietrznych osadzona w realiach II wojny światowej pt. The History Channel WWII: The Battle of Britain.

Akcja gry przeznaczonej do rozgrywek w trybie singleplayer będzie się rozgrywać nad odwzorowanym na podstawie zdjęć satelitarnych terenem kanału La Manche o powierzchni 270 mil. W grze zobaczymy ponad 40 starannie odwzorowanych modeli samolotów z okresu II wojny światowej. Zastosowany w grze mechanizm symulacji lotu został stworzony tak, aby jak najdokładniej odpowiadał charakterystykom samolotów z tamtego okresu.

Gra będzie oferować ponad 30 różnorodnych misji w trzech trybach: treningowym, "instant action" oraz kampanii. W ostatnim trybie gry zaczynamy od operacji Dynamo (ewakuacja Dunkierki) aby potem wziąć udział we wszystkich większych operacjach powietrznych rozgrywających się nad kanałem, a kończymy na obronie Wielkiej Brytanii podczas operacji Sea Lion, czyli niemieckiej inwazji na Wielką Brytanię.

Gra oferuje trzy poziomy trudności, a podczas kampanii gracze będą wspinać się po kolejnych szczeblach wojskowej kariery. WWII: The Battle of Britain ukaże się w amerykańskich sklepach już w październiku tego roku.