The Best Christmas Game Ever - zręcznościowa gra na święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W sklepie Android Market można znaleźć dużo pozycji nawiązujących do tematyki świąt, w tym także niewymagające zręcznościowe gry. Jedną z propozycji może być The Best Christmas Game Ever, która spodoba się najmłodszym.


Rozgrywka

The Best Christmas Game Ever nie jest grą skomplikowaną. W produkcji developera Atomicom naszym zadaniem jest sterowanie jadącym na saniach Świętym Mikołajem, który musi odzyskać prezenty skradzione mu przez złe pingwiny. Sanie suną w dół zbocza, czasem pojawiają się zakręty zakrzywiające perspektywę. Gracz nie ma wpływu na szybkość ruchu postaci, a jego jedyną możliwością jest tapnięcie w lewą albo prawą stronę wyświetlacza, aby Mikołaj zmienił swój tor.

Tory są cztery, a na każdym z nich pojawiają się losowo trzy elementy, każdy w dużych ilościach: prezenty które musimy zbierać aby zdobywać punkty, statyczne choinki na które nie możemy wjechać, oraz zmierzające w naszą stronę pingwiny - które także należy omijać. Należy tak planować przeskakiwanie między torami, aby uniknąć przeszkód i zebrać jak najwięcej prezentów. Po kilkunastu sekundach bez kolizji sanie przyspieszają, a zebranie więcej niż 200 podarków skutkuje podwojeniem liczby punktów.

Dostępność gry

Oprawa graficzna The Best Christmas Game Ever jest naprawdę ładna jak na produkcję na komórki. Kolory są żywe a animacje nie mają żadnych przycięć. Brakuje tylko większej ilości motywów muzycznych - przez cały czas przygrywa tylko jedna aranżacja Jingle Bells. Sama gra jest monotonna, ale wbrew pozorom wcale nie tak łatwa. Z pewnością spodoba się najmłodszym członkom rodziny podczas świątecznych wizyt. Jest dostępna w sklepie Android Market. Jest niestety płatna, a w dniu publikacji tekstu cena w Android Market to 5.29zł. Szkoda, bo to jednak bardzo dużo jak za prostą zręcznościową gierkę dla najmłodszych.

W grę graliśmy na smartfonie-tablecie Samsung Galaxy Note (recenzja). Oprócz Androida, dostępna jest także na urządzenia oparte na Apple iOS.