The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

Szósty odcinek The Boys 3 już za nami, a był to przecież z dawna oczekiwany Herogasm! Czy naprawdę był tak szokujący jak zapowiadano? Co się właściwie wydarzyło? Zapraszamy na nasze podsumowanie odcinka.

fot. Amazon Studios

The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

The Boys 3 – streszczenie odcinka

Trzeba przyznać, że odcinek rozpoczyna się od mocnego akcentu – superbohaterowie i inni celebryci śpiewają do kamerek słynne Imagine Johna Lennona, parodiując niemal równie słynne śpiewy Gal Gadot w czasie pandemii.

Po muzycznym wstępie wydarzenia nabierają tempa. Przeglądając nagrania z monitoringu Homelander, Deep i Ashley odkrywają, że Crimson Countess została zabita przez Soldier Boya. Homelander wpada w panikę – Soldier Boy to symbol korporacji Vought i ujawnienie, że to on stoi za śmiercią Countess i przechodniów w Nowym Jorku byłoby koszmarnym wizerunkowym ciosem. Supebohater postanawia więc rozprawić się z wrogiem po cichu. Tymczasem na wieść o powrocie dawnego kompana, Black Noir wypisuje się z imprezy – wycina sobie ukryty w ramieniu nadajnik i ucieka.

A-Train kłóci się z Ashley o Blue Hawka, który sprawił, że brat supka jest sparaliżowany. Ashley odmawia mu pomocy, przypominając wszystkie afery, które A-Train latami ściągał na Vought.

The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

fot. Amazon Studios

Butcher i Hughie próbują ułożyć się z Soldier Boyem, jednak superbohater bardziej interesuje się alkoholem i narkotykami niż współpracą. W końcu udaje się zawrzeć układ: Chłopaki pomogą Boyowi namierzyć członków Odwetu, a w zamian za to supek zabije Homelandera. Butcher zdobywa adres TNT Twins – przed akcją razem z Hughiem zażywają tymczasowe V.

MM i Starlight próbują na własną rękę odnaleźć Soldier Boya. Domyślają się, że jego kolejnym celem będą TNT Twins. Do podobnego wniosku dochodzi Deep i zostaje wysłany przez Homelandera do sprawdzenia tropu.

Victoria Neuman konfrontuje się ze Starlight. Przyznaje, że wie, że dziewczyna i Hughie wiedzą o jej supermocach i popełnionych morderstwach. Proponuje Starlight wymianę przysług: pokonanie Homelandera w zamian za wypromowanie w mediach społecznościowych. Dziewczyna jednak odmawia.

Mała Nina porywa Kimiko i Cherie. Każe Frenchiemu zdecydować, którą z nich ma zabić. Kimiko udaje się jednak uwolnić i zabić ochronę Niny. Szefowa mafii ucieka.

The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

fot. Amazon Studios

Starlight i MM docierają do siedziby Twinsów. U wejścia czule wita ich Love Sausage wraz ze swoim giętkim sprzętem – w rezydencji trwa właśnie słynna orgia supków, czyli Bohaterogazm. Starlight przypadkowo trafia na Deepa, który mówi jej, że na imprezę przybędzie też Homelander. Dziewczyna i Marvin usiłują przekonać gości imprezy, że grozi im niebezpieczeństwo. Nieoczekiwanie wpadają na Hughiego, który nie chce, by podczas walki supków zginęli postronni ludzie. Spotkanie Starlight i jej chłopaka przeradza się w kłótnię.

Soldier Boy wkracza do rezydencji. MM próbuje stawić mu czoło, ale walce zapobiega Butcher. Supek traci panowanie nad sobą, zabija Twinsów i masakruje ich gości. Na miejscu pojawia się A-Train, który dopada biorącego udział w orgii Blue Hawka i brutalnie go zabija. Sam dostaje jednak ataku serca i traci przytomność.

Do zrujnowanej rezydencji przybywa w końcu Homelander i stacza walkę z Soldier Boyem wspomaganym przez Butchera i Hughiego. Ekipie nie udaje się jednak zabić psychopatycznego supka i Homelander ucieka.

The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

fot. Amazon Studios

Stojąc na tle zrujnowanej rezydencji, Starlight nagrywa filmik na Instagrama, w którym ujawnia, że odpowiedzialny za masakrę jest Soldier Boy. Dodaje także, że Homelander i Vought próbują zatuszować sprawę, a Maeve prawdopodobnie nie żyje. Relację Starlight kończy wyjawieniem swojej prawdziwej tożsamości i ogłoszeniem decyzji o odejściu z Siódemki.

Nasza opinia o odcinku

Mimo, że w odcinku wiele się wydarzyło, i miło było popatrzeć na ustawkę Homelandera, Soldier Boya, Butchera i Hughiego, serialowy Herogasm to zbyt mocno napompowany balonik. Opowieści twórców o szokujących scenach, które doprowadzą widzów na skraj wytrzymałości psychicznej, okazały się mocno przesadzone. Tym razem The Boys niezbyt zaskoczyło. Najbardziej obsceniczne i tak było sprofanowanie Imagine Lennona.

Zobacz także: The Boys, sezon 3 - premiera, obsada, ciekawostki. Wszystko, co wiemy o serialu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: