The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Za chwilę na platformie Amazon Prime pojawi się nowy odcinek The Boys 3, a my przypominamy, co do tej pory wydarzyło się w trzecim sezonie. Co planuje Butcher? Co zdarzyło się w Nikaragui? Kim jest Soldier Boy i Mała Nina? Zajrzyjcie do naszego podsumowania odcinków. [SPOILERY]

fot. Amazon Studios

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Odcinek 1. Payback

Minął rok od tragicznych wydarzeń z drugiego sezonu. Hughie Campbell pracuje w Federalnym Biurze ds. Nadludzi kongreswoman Victorii Neuman i spotyka się ze Starlight. Billy Butcher, Frenchie i Kimiko na zlecenie Biura wyłapują niebezpiecznych superbohaterów. Marvin "Mother's Milk" wycofuje się ze współpracy z "Chłopakami" i stara się zaopiekować córką.

Na premierze filmu Świt Siódemki zjawia się cała ekipa superbohaterów. Homelander coraz bardziej osuwa się w szaleństwo. Oddzielony od syna, pozbawiony wsparcia okaleczonej Stormfront, coraz mniej popularny wśród Amerykanów, staje się wyjątkowo niebezpieczny. Humoru nie poprawia mu fakt, że Starlight zostaje mianowana współliderką Siódemki.

Zobacz również:

  • Nowoczesny odkurzacz Philips w zaskakująco niskiej cenie tylko dzisiaj na Amazon

Maeve postanawia raz na zawsze pozbyć się Homelandera i przekazuje Butcherowi informacje o tajemniczej broni, która niegdyś zabiła potężnego supka, jakim był Soldier Boy. Dodatkowo przynosi Billy'emu eksperymentalny preparat zapewniający supermoce na 24 godziny.

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Soldier Boy i Gunpowder w Nikaragui, fot. Amazon Studios

Frenchie i Kimiko zostają wysłani z misją aresztowania Termite'a – supka, który może zmniejszyć się do mikroskopijnych rozmiarów. Akcja przeradza się w krwawą jatkę, gdy podczas seksu Termite niechcący rozrywa swojego partnera na strzępy.

Butcher odwiedza Ryana, który wraz Grace Mallory ukrywa się przed Homelanderem. Okazuje się, że Billy i chłopiec nawiązali więź podobną do ojca i syna, jednak Butcher wciąż nie jest pewien, jak odnaleźć się w nowej roli.

Starlight zostaje jurorką programy American Hero – dwóch finalistów show ma trafić do Siódemki. W programie bierze udział jej dawny chłopak, Supersonic.

W Federalnym Biurze ds. Nadludzi zjawia się tajemniczy człowiek, żądający spotkania z Victorią Neuman, którą nazywa Nadją. Po wyjściu z pracy Hughie śledzi mężczyznę podążającego za kongreswoman. W bocznej alejce dochodzi do brutalnej zbrodni – Victoria wysadza mężczyźnie głowę.

Odcinek 2. Jedyny facet na niebie

Hughie jedzie do Instytutu Red River – sierocińca dla super dzieci, w którym wychowała się Victoria Neuman. Odkrywa, że kobieta rzeczywiście niegdyś miała na imię Nadja, a jako dziecko została adoptowana przez Stana Edgara. Oznacza to, że kongreswoman tak naprawdę działa w interesie Vought.

Butcher próbuje ponownie zwerbować do zespołu Mother's Milka. Marvin odmawia, ale przekazuje Billy'emu teczkę z dokumentami o Soldier Boyu, które zebrał jego ojciec. Finalnie decyduje się na powrót do ekipy.

Butcher wyrusza na spotkanie z Gunpowderem, dawnym pomocnikiem Soldier Boya. Supek nie chce udzielić żadnych informacji o towarzyszu i atakuje Billy'ego na parkingu. Butcher ucieka, ale zdaje sobie sprawę, że w starciu z Gunpowderem potrzebuje specjalnego wsparcia – zażywa więc przyniesiony przez Maeve preparat. Ponownie odnajduje Gunpowdera. Tym razem dowiaduje się od niego, że Soldier Boy tak naprawdę zginął podczas tajnej akcji w Nikaragui w 1984 roku, a więcej informacji na ten temat posiada agentka CIA, Grace Mallory. Butcher zabija Gunpowdera.

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Gunpowder, fot. Amazon Studios

Frenchie i Kimiko udają się do parku rozrywki, w którym pracuje Crimson Countess – dawna towarzyszka broni i kochanka Soldier Boya. Rozmowa z superbohaterką wymyka się spod kontroli, Countess ucieka, zabijając przy tym gości parku.

Vought obchodzi urodziny Homelandera, a Stormfront popełnia samobójstwo w szpitalu. Załamany Homelander zmusza do samobójstwa dziewczynę, którą miał uratować. Podczas finału programu na swoją cześć, ujawnia publiczności swoje prawdziwe oblicze.

Odcinek 3. Barbary Coast

Notowania Homelandera idą w górę. Deep powraca do Siódemki. Homelander zmusza Starlight do zaakceptowania jego obecności i uświadamia jej, że już nie przejmuje się kompromitującym nagraniem z pasażerami zepsutego samolotu. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że tym razem nie ma już żadnego sposobu, by kontrolować szalonego supka.

Frenchie idzie na spotkanie ze swoją dawną kochanką. Okazuje się, że kobieta ma kłopoty, bo została okradziona z narkotyków należących do Małej Niny, szefowej rosyjskiej mafii. Frenchie zostaje schwytany przez ludzi Niny i odbywa z nią nieprzyjemną rozmowę.

Butcher, Mother's Milk, Kimiko i Hughie odwiedzają Ryana i Grace Mallory. Kobieta opowiada im o wydarzeniach z Nikaragui. W obozie CIA i prawicowej partyzantki nieoczekiwanie zjawiła się wówczas grupa Odwet, złożona m.in. z Soldier Boya, Gunpowdera, Crimson Countess i Dark Noira. Niekompetentni superbohaterowie przyciągnęli uwagę komunistycznych wojsk i wywołali masakrę, z której oprócz Grace ocalało tylko kilka osób. Podczas starcia zabity został Soldier Boy, a jego ciało przewieziono do ZSRR.

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Grupa Odwet, fot. Amazon Studios

Butcher zmaga się ze skutkami zażycia środka dającego supermoce. Kłóci się z Grace i odtrąca Ryana. Postanawia nawiązać kontakt z Małą Niną i uzyskać od niej pomoc w odnalezieniu w Rosji broni, która zabiła Soldier Boya.

Starlight przygotowuje się do finału programu American Hero. Ostrzega Supersonica przed Homelanderem i mówi mu o prawdziwym obliczu korporacji Vought. Supersonic, chcąc chronić swoją dawną dziewczynę, mimo ostrzeżeń dołącza do Siódemki. Podczas Finału American Hero Homelander nieoczekiwanie ogłasza, że on i Starlight są zakochani.

Odcinek 4. Chwalebny plan pięcioletni

Butcher, Frenchie, Hughie i Kimiko udają się na spotkanie z Małą Niną. Szefowa mafii zgadza się im pomóc w odnalezieniu broni, która zabiła Soldier Boya, ale ma swoje warunki. W zamian za informacje chce, by Kimiko zlikwidowała rosyjskiego oligarchę, który naraził się Ninie. Po przylocie do Rosji przebrana za prostytutkę Kimiko wchodzi do rezydencji oligarchy i zabija go na oczach innych dziewczyn. Sama zostaje postrzelona, ale udaje się jej wyleczyć i wrócić do Chłopaków.

Notowania Homelandera cały czas idą w górę. Na potrzeby mediów i fanów on i Starlight odgrywają zakochaną parę. Stan Edgar postanawia przywołać do porządku zbuntowanego supka i zaatakować go przy pomocy Victorii Neuman. Jednak na konferencji prasowej kongreswoman nieoczekiwanie zwraca się przeciwko swojemu protektorowi – popiera Homelandera i oskarża Edgara o szereg przestępstw, co skutkuje usunięciem go z Vought. Homelander przejmuje władzę w korporacji.

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

Homelander i Hughie

Starlight przy pomocy Queen Maeve zaczyna tworzyć wewnętrzną opozycję wobec Homelandera. Do spisku wciąga też Supersonica, który z kolei postanawia zwerbować tracącego w notowaniach A-Traina. Superbohater jednak zdradza sekret Homelanderowi. Ten, by ukarać Starlight, brutalnie zabija Supersonica.

Butcher i Hughie biorą tymczasowy preparat V i zyskują supermoce. Chłopaki docierają do rosyjskiego laboratorium, w którym ma znajdować się tajemnicza broń. Zamiast niej w ośrodku znajdują zahibernowanego Soldier Boya. Wybudzony superbohater niechcący rani Kimiko i ucieka. Ciężko ranna dziewczyna nie jest w stanie się uleczyć.

Odcinek 5. Ostatnie spojrzenie na zakłamany świat

Kimiko trafia do szpitala i lekarzom udaje się ją uratować, jednak w wyniku ataku Soldier Boya dziewczyna traci swoje moce. Mała Nina ponownie spotyka się z Frenchiem i informuje go, że sporo straciła na transakcji z Butcherem – Frenchie musi więc spłacić dług, likwidując wskazane osoby. Gdy Frenchie nie wywiązuje się z zadania, zostaje porwany przez szefową mafii.

Homelander organizuje posiedzenie zarządu Vought, a dowodzenie Wydziałem Analityki Kryminalnej przekazuje Deepowi.

Maeve przynosi Butcherowi kolejne dawki tymczasowego V i spędza z nim noc. Homelander dowiaduje się o tym, że Maeve pomaga Chłopakom i przy pomocy Black Noira uprowadza ją w nieznane miejsce.

The Boys sezon 3. Streszczenie odcinków – co trzeba wiedzieć?

The Legend, fot. Amazon Studios

A-Train przychodzi na spotkanie z Blue Hawkiem i mówi mu o swoich zastrzeżeniach co do jego pracy w czarnych dzielnicach. Hawk zgadza się wygłosić przygotowane przez dział PRu przeprosiny, ale spotkanie z czarną społecznością zmienia się w bijatykę. W walce zostaje ciężko ranny brat A-Traina.

Soldier Boy wraca do USA i przypadkowo powoduje masakrę na ulicy Nowego Jorku. Chłopaki odwiedzają człowieka znanego jako The Legend – twórcę marketingowej potęgi Vought. Okazuje się, że Soldier Boy odebrał od niego swój stary kostium i uzyskał adres swojej dawnej kochanki, Crimson Countess. Butcher i Hughie, bez wiedzy Marvina i Starlight, postanawiają zawrzeć sojusz z Soldier Boyem. Pozwalają mu zabić Countess, która jak się okazało, współpracowała z Rosjanami – liczą, że w zamian Soldier Boy pomoże im rozprawić się z Homelanderem.

Odcinek 6. Bohaterogazm

Butcher i Hughie zawierają układ z Soldier Boyem – pomogą mu zlokalizować członków Odwetu, a on w zamian zabije Homelandera. Pierwszym celem ekipy stają się TNT Twins. Planu domyśla się Starlight i MM. Na trop Boya wpada również Homelander.

Victoria Neuman proponuje Starlight współpracę, jednak dziewczyna odmawia. A-Train kłóci się z Ashley o Blue Hawka. Mała Nina porywa Kimiko i Cherie.

W rezydencji TNT Twins trwa właśnie Bohaterogazm, czyli superbohaterska orgia. Soldier Boy stacza walkę z Homelanderem, wspomagany przez Butchera i Hughiego. Na gruzach domu Twinsów Starlight nagrywa relację, w której ujawnia mroczne sekrety Homelandera i Vought.

Dokładne podsumowanie odcinka oraz naszą opinię na jego temat znajdziecie w artykule The Boys 3, odcinek 6 – streszczenie. Czym zaskoczył nas Herogasm?

Zobacz także: The Boys sezon 3 – kiedy nowe odcinki na Amazon Prime?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: