The Callisto Protocol - recenzje mówią wszystko. Wersję na PC omijaj z daleka

The Callisto Protocol, czyli jedna z najgłośniejszych premier końcówki tego roku jest już dostępna. Czy warto zagrać? Sprawdzamy recenzje z całego świata.

The Callisto Protocol (fot. Krafton)

The Callisto Protocol zadebiutował dzisiaj na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Podczas rozgrywki wcielimy się w postać więźnia osadzonego w zakładzie o podwyższonym rygorze na Callisto, martwym księżycu Jowisza. Glen Schofield, dyrektor generalny Striking Distance Studios na temat gry powiedział:

Dla mnie jako reżysera projektu nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż zabranie graczy na przerażającą przejażdżkę, która zostanie w ich głowach na długo po odłożeniu kontrolera. Pozycje typu survival horror były moją pasją od dziesięcioleci i cieszę się, że mogę skorzystać z mocy najnowszych konsol, aby przenieść ten gatunek w przerażające nowe miejsca, gdy jeszcze w tym roku wypuścimy na rynek The Callisto Protocol.

Co jednak na temat produkcji Striking Distance Studios mówią recenzenci? Sprawdźmy.

The Callisto Protocol - przegląd recenzji

  • Daniele Cucchiarelli - The Games Machine - ocena 95 na podstawie wersji na PS5

Horror akcji wyraźnie inspirowany Dead Space, ale także filmami/grami Alien i Riddick. Callisto Protocol w ostatnich miesiącach obiecywał wiele i po jego ukończeniu możemy stwierdzić, że dotrzymał niemal wszystkich swoich słów. Przygotujcie się na porywające doświadczenie, od którego bardzo trudno będzie Wam się oderwać.

  • Andrew Highton - Dexerto - ocena 100 na podstawie wersji na PS5

Cudownie wyczerpujące ćwiczenie na próżno to prawdopodobnie najlepszy sposób opisania The Callisto Protocol, ponieważ bez względu na siłę mojej własnej determinacji, byłem stale na krawędzi i rozkoszowałem się tymi ulotnymi chwilami, w których gra pozwalała mi odetchnąć po kolejnej zagrażającej życiu walce. Nieustanny strach i przerażenie wywołane przez fenomenalną oprawę wizualną i dźwiękową są jedynie uzupełnione przez wciągającą historię. The Callisto Protocol to, miejmy nadzieję, początek nowej, ekscytującej serii i kolejny znak, że survival horror nie umarł.

  • Luke Hinton - Gfinity - ocena 90 na podstawie wersji na PS5

The Callisto Protocol przyprawił mnie o koszmary. To najlepsza gra grozy tego roku i nowy, jasny pretendent w gatunku survival horror.

  • Chris White - God is a Geek - ocena 85 na podstawie wersji na PS5

The Callisto Protocol jest gwałtowny i brutalny, z oszałamiającą oprawą wizualną, ale jego intymność powoduje kilka problemów, które trudno przeoczyć.

The Callisto Protocol wydaje się być bardzo dobrym tytułem na konsolach. Nie można jednak tego powiedzieć o wersji na PC. Na platformie Steam, na podstawie 3940 recenzji ogólna ocena to "w większości negatywne". Dostaje się przede wszystkim optymalizacji. W opiniach graczy możemy przeczytać m.in: (pisownia oryginalna)

Tragedia optymalizacyjna. Najgorszy port jaki widziałem, brak dlss spadki fps do 1 na nawet najniższych ustawieniach graficznych. na moim

rtx 3080

i9 11900k

32 gb ram 3600 mhz

NIEGRYWALNE !!!

Zły port PC!!!!!!!!!!.... nie kupuj tego teraz, poczekaj na patcha. Dokonałem zwrotu pieniędzy.

Aktualnie optymalizacja gry w bardzo kiepskim stanie. Niezależnie od ustawień graficznych gra przycina przy praktycznie każdorazowej zmianie pomieszczeń. Podczas scen filmowych ilość klatek na sekundę spada poniżej 30. Po krótkiej chwili spędzonej z grą bardzo mi się spodobała, natomiast dopóki nie otrzyma odpowiedniej optymalizacji, będzie oczekiwać na półce.

Ta gra nie powinna wyjść w takim stanie, następny optymalizacyjny crap. Czekam na obiecaną poprawkę!

Wychodzi więc na to, że jeśli chcecie zagrać w The Callisto Protocol na PC, warto poczekać na aktualizację, która naprawi problemy związane z optymalizacją.

Zobacz również: