The Critter Chronicles - humor gwarantowany [recenzja]

The Critter Chronicles, czyli prequel The Book of Unwritten tales - to opowieść o tym, jak kapitan Nate spotkał Zwierzaka. Wierzcie mi, to były bardzo dziwne okoliczności.

Poznajemy naszego bohatera w momencie, gdy szybuje ponad światem swym statkiem powietrznym i to właśnie ów pojazd jest przyczyną jego kłopotów. Wygrał go w karty od jednego z pirackich hersztów, a ponieważ gra nie była uczciwa, w pogoń za nim rusza Ma'az, czyli orczyca, która sprawiła tyle problemów w TBoUT. Statek rozbija się na latającej, pokrytej lodem wyspie. Jak się okazuje, jest tam mające ochotę na ludzkie mięso Yeti, fanatyczna obrończyni praw zwierząt, a także... statek kosmiczny rasy, z której wywodzi się zwierzak. Pojawi się również ohydny Munkus wraz ze swoją pancerną świtą.

The Critter Chronicles

The Critter Chronicles

Oprócz wyspy i statku odwiedzimy także Kamień Morski, ale obszar działania ograniczy się tylko do Wieży Arcymaga, w której akurat nie ma nikogo poza gadającym obrazem, a architektura przypomina co lepsze prace Eschera. Wszędzie czekają na nas zagadki, które rozwiązujemy dzięki współpracy Nate'a ze Zwierzakiem. Muszę przyznać, że nie są one jakoś szczególnie trudne, a czasem nawet irytujące - momentami nie wiadomo, co robić. Jednak nie mamy tu wielu lokacji, więc prędzej czy później metodą prób i błędów wpadniemy na właściwe rozwiązanie każdego problemu. Graficznie wszystko jest w jak najlepszym porządku, a humor dorównuje temu, co znamy z "Księgi". Oto mój gameplay.

Do humoru wracając - mamy tu cięte dialogi, nawiązania do kultury popularnej, a także mnóstwo komicznych sytuacji. Po prostu nie sposób się podczas zabawy nie uśmiechnąć.Minusem jest niewielka liczba lokacji - jednak twórcy postarali się upchać w nich maksymalną liczbą zagadek.

Podsumowują: kto grał w The Book of Unwritten Tales, po prostu MUSI zapoznać się z ta produkcją. Również miłośnicy humorystycznych przygodówek nie powinni przegapić tego tytułu. Jeśli ktoś preferuje mroczne klimaty lub skomplikowane historie, raczej nie ma czego tu szukać.

Grę można przetestować dzięki wersji demo, przygotowanej po polsku przez krajowego wydawcę - IQ Publishing. Do pobrania na tej stronie.

Plusy:

  • humor, humor i jeszcze raz humor
  • oprawa audiowizualna
  • ciekawe postacie
Minusy:

  • mało lokacji
  • niektóre zagadki są irytujące

Ocena końcowa: 4/6.