The Elder Scrolls V: Skyrim - o nieżyciu wampira słów kilka

Informacja o powrocie wampirów w Skyrim krążyła już dość długo po sieci, w końcu jednak na światło dziennie wyszło kilka znaczących faktów, które zarazem potwierdziły możliwość wcielenia się w krwiopijcę.

Około dwa tygodnie temu informowałem was o przypuszczalnej możliwości grania wampirem. Dziś informacja została potwierdzona przez samych twórców. I w zasadzie na tym można byłoby skończyć, bo chyba każdy z nas wie co niesie ze sobą wampiryzm. Warto jednak ponownie o tym napisać...

Otóż dla wampira rozgrywka będzie znacznie różnić się w stosunku to normalnego przedstawiciela danej rasy. Światło słoneczne da nam popalić - dosłownie. Będziemy musieli też nieustannie posilać się w chodzących (a raczej niczego niespodziewających się, śpiących) stołówkach. Co niesie ze sobą oczywiście plusy jak i minusy. Wampira czekają również pewne profity, jak chociażby podkręcone statystyki, można więc spodziewać się, że w ciele pijawki będziemy znacznie szybsi i silniejsi. Podobno też zyskamy inne, wyjątkowe dla dzieci nocy umiejętności.

Dla mnie naprawdę pięknie. A to jeszcze nie koniec, chodzą słuchy, że gracz będzie mógł również stanąć po drugiej stronie barykady jako... wilkołak. Jeśli się to potwierdzi na pewno was o tym poinformuję, no chyba, że dowiecie się wcześniej i dacie znać w komentarzu, do czego zachęcam.

Jako bonus dorzucam kilka pokaźnych filmów z samej gry. Tym razem w jakości HD. Uwaga, w materiałach są możliwe spoilery.

Widoki są po prostu olśniewające. Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim przewidziana jest na listopad 2011. Gra ukaże się na PC, Xbox 360 i PS3.