The Elder Scrolls V: Skyrim zapowiedziane

Piąta odsłona serii The Elder Scrolls to jedna z wielu świetnie zapowiadających się produkcji pokazanych w trakcie tegorocznego Spike Video Game Awards. Gra o podtytule Skyrim zostanie wydana w przyszłym roku.

Niedziela była dobrym dniem dla miłośników gier cRPG. Nie tylko doczekali się oni zapowiedzi Mass Effect 3 (jego druga odsłona wkrótce zostanie wydana na Playstation 3), ale i The Elder Scrolls V: Skyrim.

O nowym dziele firmy Bethesda nie wiadomo jeszcze zbyt dużo. Prawdopodobnie zostanie ono wydane jednocześnie na konsolach Xbox 360, Playstation 3 i pecetach. Jego data premiery to jedenasty listopada 2011 r. W grze prawie na pewno zobaczymy ziejące ogniem smoki i bohatera "z nich zrodzonego". Być może zostanie do niej dołączony także jakiś tryb rozgrywek wieloosobowych.

Bethesda oficjalnie potwierdziła jedynie, że TES V: Skyrim napędzany będzie przez zupełnie nowy silnik. Nie będzie nim ani Gamebryo ani id Tech 5 studia id Software. Twórcy Skyrim powiedzieli o nim, że dokona on większego skoku jakościowego niż Fallout 3 porównywany do The Elder Scrolls IV. Póki co silnika i gry nie obejrzymy jednak w akcji. W trakcie Spike Video Game Awards pokazano jedynie zajawkę piątej odsłony serii.