The Elder Scrolls VI tylko na Xbox. To już niemal pewne

The Elder Scrolls VI co prawda nie zadebiutuje w najbliższym czasie, jednak już wiadomo, że najprawdopodobniej będzie to tytuł ekskluzywny dla konsoli Xbox.

fot. YouTube/Bethesda/Damian Kubik

Trzy lata temu Bethesda oficjalnie zapowiedziała dwie gry, Starfield oraz The Elder Scrolls VI. W ostatnim czasie pojawiało się sporo informacji na temat tej pierwszej. Według informatorów, Starfield miałby w późniejszym czasie trafić po czasowej ekskluzywności także na konsole od Sony. Przedstawiciele Microsoftu bardzo szybko zareagowali na plotki i szef marketingu Xboxa, Aaron Greenberg powiedział, że gra pojawi się wyłącznie na konsolach Xbox Series X/S oraz PC.

To samo tyczy się drugiej zapowiedzianej przez Bethesdę gry, czyli The Elder Scrolls VI. Jeff Grubb, korzystając ze swoich źródeł napisał na Twitterze, że TES VI także będzie ekskluzywnym tytułem na wyłączność Xboxa oraz PC.

Zobacz również:

  • Na The Elder Scrolls VI poczekamy bardzo długo
  • Najlepsze i najciekawsze mody do Skyrim Annivesary Edition
  • The Elder Scrolls i Wolfenstein za darmo. Sprawdź, jak odebrać gry

Xbox coraz bardziej rozszerza swoje wpływy i nie można nie zauważyć, że takie tytuły jak Starfield czy The Elder Scrolls VI to produkcje, które po premierze będą budziły wielkie zainteresowanie. Ich ekskluzywność może znacząco wpłynąć na sprzedaż konsol Microsoftu w przyszłości.

Zobacz także: Far Cry 6 - pokaz rozgrywki już dziś. Sprawdź, gdzie i jak oglądać