The Frozen Throne gotowy

Blizzard Entertainment poinformował, że prace nad tworzeniem pierwszego dodatku do trzeciej części Warcrafta dobiegły już końca - gra uzyskała status Gold i jest w drodze do tłoczni.

W porównaniu do podstawowej wersji Warcraft III: The Frozen Throne wprowadza szereg nowych postaci, cztery nowe kampanie dla trybu singleplayer, czterech nowych bohaterów dla ras dostępnych w grze oraz pięciu nowych bohaterów neutralnych. W dodatku znajdziemy również po dwie nowe jednostki dla każdej z ras, nowe neutralne budynki oraz mapy dla gry w trybie wieloosobowym.

"Kiedy zaczęliśmy tworzyć najnowszy dodatek do Warcrafta, chcieliśmy zwiększyć możlwiości startegicznej rozgrywki oraz głębię świata Warcrafta, poprzez wprowadzenie szerokiego wachlarza nowych bohaterów i jednostek stworzonych specjalnie aby wzmocnić każdą z ras" - powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzarda.

Na zachodzie gra trafi do sklepów już pierwszego czerwca, a w naszym kraju ukaże się 4 lipca w cenie 79,90 zł. Poniżej znajdziecie pełną listę nowych jednostek wraz z opisami i polskimi nazwami:

Ludzie:

Łamacz Zaklęć - elf-wojownik, jednostka lądowa

Jeździec Smoczego Jastrzębia - potężna jednostka latająca

Orkowie:

Jeździec Nietoperza - lekka jednostka latająca

Pasterz Duchów - tajemniczy Tauren, potrafiący przyjąć postać eteryczną

Nieumarli:

Obsydianowy Posąg - wytwarza aurę przyspieszającą regenerację zdrowia i many

Niszczyciel - potężna jednostka latająca

Nocne Elfy:

Górski Olbrzym - duża i bardzo odporna jednostka lądowa

Zaklęty Smok - mała i szybka jednostka latająca