The Godfather 2 w lutym 2009. Znamy szczegóły

CEO Electronic Arts, John Riccitiello, potwierdził, że The Godfather 2 jest już w produkcji i trafi na rynek dokładnie lutym 2009 roku. Wiadomo również, że gra ukaże się na PC, Xboksa 360 i PS3.

W pierwszej części Ojca chrzestnego gracze zostali namaszczeni przez Michaela Corleone na Dona Nowego Jorku. Wiadomo jednak, że akcja sequela toczyć się będzie nie tylko w tej metropolii. Przestępczą działalność trzeba będzie prowadzić również na Florydzie, a nawet na Kubie.

The Godfather 2 w lutym 2009. Znamy szczegóły

Rozwijanie mafijnej siatki ułatwi nowy tryb o nazwie "The Don's View", pozwalający na spojrzenie na świat Ojca chrzestnego II ze strategicznego punktu widzenia. Dzięki temu, można będzie efektywniej zarządzać swoim imperium - rekrutować przestępców, wysyłać ich na akcje oraz nieustannie śledzić poczynania konkurencyjnych rodzin mafijnych.

"W latach sześćdziesiątych XX wieku o sile mafijnego Dona świadczyła jego rodzina" - powiedział Hunter Smith, producent wykonawczy gry Ojciec chrzestny II. "Opcja The Don's View nada naszej produkcji unikalny strategiczny charakter i ma być czymś wyjątkowym wśród gier z gatunku akcji" - dodał.

Ojciec chrzestny II zaoferuje m.in. ulepszony system sterowania, tryb multiplayer oraz drużynę towarzyszącą głównej postaci. Wiadomo, że wraz z głównym bohaterem podróżować będzie ekipa, której każdy członek specjalizuje się w innym fachu - np. w podkładaniu ładunków wybuchowych lub udzielaniu pierwszej pomocy.

Pierwsza oficjalna prezentacja Ojca chrzestnego II nastąpi 15 sierpnia w internetowym programie telewizyjnym "Gametrailers TV with Geoff Keighley", emitowanym pod adresem www.gametrailers.com. W ramach tej audycji pokazany zostanie debiutancki zwiastun gry, który 18 sierpnia oficjalnie pojawi się w sieci.