The Interview online, czyli gdzie można obejrzeć kontrowersyjny film

The Interview to komediowy film opowiadający o próbie zamachu na przywódcę Korei Północnej wywołujące ogromne kontrowersje. Wbrew wcześniejszym pogłoskom o wycofaniu go z dystrybucji trafił na ekrany kin oraz do dystrybucji online w modelu VOD.

“Wywiad ze Słońcem Narodu” (The Interview) to najnowszy film Setha Rogana wyprodukowany przez Sony Pictures. To komedia, w której dwóch dziennikarzy udaje się do Korei Północnej w celu przeprowadzenia wywiadu z przywódcą tego kraju. CIA przed odlotem werbuje ich i daje im zadanie zabicia Kim Dżong Una.

Dyktator przedstawiony jest w prześmiewczy sposób, co nie spodobało się przedstawicielom Korei Północnej. Z powodu The Interview Sony Pictures padło ofiarą brzemiennego w skutki ataku informatycznego, a z serwerów firmy wykradziono poufne informacje. Cyberprzestępcy grozili udostępnieniem ich w sieci, jeśli Sony nie wycofa się z planów premiery filmu.

The Interview miał pierwotnie debiutować w kinach pod koniec grudnia. Sony Pictures pod naciskiem cyberprzestępców odwołało premierę. Okazało się jednak, że dystrybutor zdecydował się mimo wszystko udostępnić The Interview wszystkim zainteresowanym i to nie tylko w kinach, ale również przez internet.

The Interview pierwszego dnia Świąt trafił na serwery usług Google Play Movies oraz Xbox Movies. Google i Microsoft w przeciwieństwie do Apple zdecydowały się udostępnić odpłatnie The Interview na swoich serwerach. Sony Pictures przygotowało też dedykowaną stronę internetową seetheinterview.com na której można obejrzeć film za kilka dolarów.

Niestety, film w Google Play Movies, Xbox Movies i na dedykowanej stronie internetowej Sony Pictures dostępny jest wyłącznie dla internautów ze Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie obrazem wywołane kontrowersjami wokół premiery nie dziwi, że The Interview stało się hitem na pirackich serwisach z torrentami.