"The Interview" - premiera w kinach zgodnie z planem!

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie - po ataku i pogróżkach hakerów Sony odwołuje premierę filmu "The Interview", potem stwierdza, że puści go w sieci, a dziś ogłasza: premiera kinowa odbędzie się zgodnie z planem.

Seth Rogen, grający jednego z dziennikarzy-zabójców w tej produkcji, napisał dziś na swoim Twitterze: "Lud przemówił! Wolność została ocalona! Sony nie poddało się! The Interview będzie pokazany we wszystkich chętnych temu kinach podczas świąt!" Tak więc na nic zdały się włamania GOP, pogróżki i inne akcje prowadzone przez hakerów. Sony Pictures postanowiło ostateczne puścić film do kin, ale tylko tych, które wykażą nim zainteresowanie. A ponieważ w ciągu ostatnich tygodni mówiło się o tym sporo, kina te mogą liczyć na sporą liczbę widzów, a co za tym idzie - duży zarobek.

"The Interview" - premiera w kinach zgodnie z planem!

Złośliwi zauważają, że Sony przypomniało sobie, że koszt produkcji "The Interview" wyniósł 44 miliony dolarów i mimo wszystko musi powetować sobie wydatki. Miłośnicy teorii spiskowych już twierdzą, że całą aferą wywołało samo Sony, aby zapewnić filmowi darmową reklamę na całym świecie. Michael Lynton, szef Sony, powiedział, że są dumni z tego, że nie pozwolili na ograniczenie wolności słowa, jednocześnie zapewniając, że firma podejmie wysiłki w celu zabezpieczenia zarówno aktorów występujących w filmie, jak i pracowników Sony, a także kin, które puszczą film.