"The Interview" zostanie jednak pokazany - i to prawdopodobnie za darmo

W ubiegły czwartek amerykańskie sieci kin ogłosiły, że nie będą puszczać filmu "The Interview" z powodu możliwości ataków terrorystycznych. Sony wydawało się poddawać, jednak niespodziewanie zmieniło zdanie.

Jak donosi New York Post, film trafi do widzów na całym świecie, jednak nie poprzez kina, a - prawdopodobnie - należący do Sony Pictures serwis streamingowy Crackle.com. W dodatku - jak również głoszą plotki - będzie on dostępny za darmo. Póki co Sony nie potwierdziło tego oficjalnie, jednak wpływ na taką decyzję mogła mieć wypowiedź prezydenta Obamy, który powiedział, że "wycofując film z dystrybucji Sony popełnia błąd". Rzecznik prasowy firm odpowiedział, że "poszukują innej metody dystrybucji", nie będzie to jednak żaden duży serwis VOD ani też inna platforma tego typu.

"The Interview" zostanie jednak pokazany - i to prawdopodobnie za darmo

Krótko potem wydano kolejne oświadczenie, w którym Sony oświadczyło, że pomimo brutalnych ataków ze strony hakerów i pogróżek pod adresem pracowników firmy, film jednak zostanie zrealizowany. Dodaje przy tym - "wolność słowa nigdy nie powinna być stłamszona przez pogróżki". Zaznacza także, że odwołanie premiery kinowej nie było decyzją Sony, ale sieci kin na krótko przed planowaną premierą, dlatego też poszukiwana jest alternatywna droga dystrybucji filmu. W oświadczeniu można także przeczytać, że zdaniem producenta "The Interview" firmy takie jak Netflix czy Amazon zrobiły krok wstecz wycofując się z rozmów na temat jego udostępniania online.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [16.09.2021]
  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci