The Invincible - ujawniono grę na podstawie powieści Stanisława Lema

Jeśli cenicie sobie dzieła pochodzące z polskiego gamedevu, to z pewnością ucieszy was wiadomość, że właśnie zapowiedziano intrygującą produkcję Sci-Fi na podstawie powieści Stanisława Lema - The Invincible.


Kolejne polskie studio sięga po twórczość polskich pisarzy. Tym razem padło na Stanisława Lema, czyli jednego z najważniejszych artystów z gatunku science-fiction.

The Invincible

Debiutanckie dzieło studia Starward Industries nosić będzie tytuł The Invincible i będzie pierwszoosobową grą akcji nastawioną na rozbudowaną, nieliniową fabułę. Jak zapowiadają twórcy, decyzje gracza mają w znacznym stopniu wpłynąć na przedstawioną historię i wydarzenia. Te ostatnie mogą być bliskie sympatykom powieści „Niezwyciężony” z 1964 roku, bowiem to właśnie na niej opierać się będzie dzieło Starward Industries.

Gracze wcielą się w naukowca, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej załogi na obcej, pustynnej planecie - Regis III.

Kim jest Starward Industries?

Choć The Invincible jest debiutanckim dziełem studia Starward Industries, to nie znaczy, że siedzą w nim "żółtodzioby", wręcz przeciwnie. Zespół składa się z doświadczonych deweloperów, którzy mieli już okazję pracować przy takich tytułach jak: Wiedźmin 3: Dziki Gon (CD Projekt Red) czy Dying Light (Techland). Oprócz tego w Starward Industries znajdziemy jeszcze byłych pracowników: Reality Pump oraz Bloober Team.

The Invincible

The Invincible - data premiery i platformy

The Invincible nie ma jeszcze wyznaczonej "twardej" daty premiery. Twórcy ujawnili jedynie, że produkcja powinna zadebiutować w przyszłym roku. Niestety gra ominie już bieżącą generację konsol i trafi jedynie na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC.

The Invincible

Zobacz również: Watch Dogs Legion - wymagania sprzętowe. Czy wasz PC to udźwignie?

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji to warto zapoznać się z twórczością polskiego mistrza science-fiction, to warto to nadrobić.