The Last of Us - 2 sezon potwierdzony! Kiedy premiera?

To się dzieje. HBO Max właśnie potwierdziło, że powstanie 2 sezon serialu The Last of Us. Co już wiadomo?

The Last of Us (fot. HBO)

HBO Max potwierdza, że The Last of Us to drugi, zaraz po Rodzie Smoka największy hit platformy. Warto zaznaczyć, że od premiery 1 odcinka upłynęły niespełna dwa tygodnie. Przed nami jeszcze 8 emocjonujących epizodów, ale już teraz możemy potwierdzić, że serial doczeka się 2 sezonu. Taką informacją podzielili się twórcy oraz szefostwo HBO.

Francesa Orsi, HBO Programming, Head of HBO Drama Series and Films powiedziała:

Craig and Neil, wraz z producentką wykonawczą Carolyn Strauss, oraz resztą naszej fenomenalnej obsady i ekipy, swoim mistrzowskim debiutem “The Last of Us” zdefiniowali na nowo ten gatunek. Po tym, co ta ekipa osiągnęła w pierwszym sezonie, nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, aż przejdą samych siebie w kolejnym.

Neil Druckmann dodał, że jest onieśmielony i zaszczycony tym, w jaki sposób serial został odebrany przez publiczność. On także potwierdził, że powstanie kolejny sezon. Kilka słów od siebie dodał także producent wykonawczy, Craig Mazin.

Zobacz również:

Publiczność dała nam szansę na kontynuację, a ja jako fan postaci i świata stworzonego przez Neila i Naughty Dog, nie mógłbym być bardziej gotowy, żeby zanurzyć się w niego ponownie.

The Last of Us, sezon 2 - kiedy premiera?

HBO ani twórcy nie podali nawet wstępnej daty premiery 2 sezonu. Szczerze mówiąc, debiutu nie mamy się co spodziewać, jak w drugiej połowie 2024 roku. Może zdarzyć się też tak, że w przyszłym roku nie zobaczymy nowych odcinków. Po tym, co widzimy na swoich ekranach podczas seansu, musimy mieć świadomość, że stworzenie jednego sezonu wymaga ogromu pracy i czasu.

The Last of Us - o czym jest serial?

Akcja The Last of Us rozgrywa się 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Joel, jeden z ocalałych zostaje zatrudniony do przemytu ze strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki o imieniu Ellie. Z pozoru proste zadanie zmienia się w epicką podróż, podczas której wszystko jest możliwe.

Serial jest adaptacją gry wideo, która miała swoją premierę w 2013 roku. Do dziś jest uznawana za jedną z najlepszych produkcji w historii.

W rolach głównych serialu zobaczymy m.in. Pedro Pascala, który wciela się w rolę Joela oraz Bellę Ramsey, która odgrywa rolę Ellie.

Premiera najnowszego, trzeciego odcinka zaplanowana jest w Polsce na poniedziałek, 30 stycznia. Epizod pojawi się około 3:00 w nocy czasu polskiego na platformie HBO Max.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: