The Last of Us – dodatkowy odcinek serialu wkrótce na HBO Max. Sprawdź, kiedy obejrzeć

Choć na 9. odcinku "The Last of Us" zakończył się pierwszy sezon serialu, nie musicie już żegnać się z Ellie i Joelem. Twórcy serii przygotowali bowiem dla widzów pewną niespodziankę. Jaką? Tego dowiecie się z naszego arrtykułu.

fot. HBO Max

The Last of Us – czy to już koniec sezonu?

W poniedziałek, 13 marca 2023 roku na HBO Max pojawił się 9. odcinek The Last of Us. Ellie i Joelowi wreszcie udało się przedostać do Salt Lake City, w którym miał znajdować się szpital Świetlików. Jednocześnie bohaterowie stanęli przed koniecznością podjęcia ostatecznej decyzji – czy dokończyć misję ratowania ludzkości, czy raczej podążyć za własnymi marzeniami.

Choć Ellie zdecydowała się wziąć udział w prowadzonych przez Świetliki eksperymentach, ostatecznie nadzieja na stworzenie szczepionki przeciwko Cordycepsowi najprawdopodobniej została zaprzepaszczona. Joel, nie chcąc dopuścić do uśmiercenia Ellie, odbił dziewczynkę z rąk Świetlików, mordując przy okazji cały oddział oraz mającego przeprowadzić operację lekarza.

Zobacz również:

W finale odcinka Joel i Ellie powracają do osady Tommy'ego – przemytnik okłamuje nastolatkę, mówiąc jej, że Świetliki znalazły inne osoby odporne na działanie Cordycepsa i sama Ellie nie jest im już potrzebna.

Czy dziewczynka kiedykolwiek pozna prawdę? Jak będą wyglądać dalsze losy jej i Joela? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero w drugim sezonie The Last of Us9. odcinek jest bowiem finałem sezonu pierwszego. Nie oznacza to jednak, że musimy już pożegnać się z bohaterami serialu.

Gdzie obejrzeć odcinek specjalny?

Twórcy serii przygotowali dodatkowy materiał, dzięki któremu będziemy mogli poznać sekrety pracy nad serialowym The Last of Us. Z pewnością można spodziewać się w nim solidnej dawki wywiadów z aktorami i ekipą filmową, a także klipów zza kulis. W Polsce odcinek specjalny na HBO Max będzie miał premierę 27 marca 2023 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także: I to by było na tyle? Recenzja ostatniego odcinka The Last of Us