The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - premiera,gameplay, platformy. Co wiemy o grze?

The Legend of Zelda Breath of the Wild była grą niemal doskonałą. Jak będzie z kolejną odsłoną? Na premierę musimy jeszcze troszkę poczekać, jednak już teraz możemy przedstawić wczesne szczegóły na temat dzieła tworzonego przez Nintendo.

The Legend of Zelda (fot. Nintendo)

Z The Legend of Zelda: Breath of the Wild spędziłem kilkadziesiąt godzin przemierzając świat, walcząc z przeciwnikami, gotując pożywienie oraz szukając nasion Koroków tylko po to, aby na koniec zdobyć "złotą kupę". W chwili, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat kontynuacji gry, moje serce zaczęło bić szybciej. Co do tej pory wiemy na temat kolejnej części jednej z najlepszych serii gier od Nintendo? W jednym miejscu zbieram najważniejsze informacje.

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - premiera,gameplay, platformy. Co wiemy o grze?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (fot. Nintendo)

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - data premiery i platformy

Podczas targów E3 2021 ogłoszono, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 zadebiutuje w 2022 roku. Niestety data premiery została przełożona i najnowsze informacje wskazują na wiosnę 2023. Podczas Nintendo Direct we wrześniu tego roku dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje 12 maja 2023 roku. Co więcej, poznaliśmy także oficjalny tytuł. Na Nintendo Switch zmierza The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom.

Zobacz również:

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - premiera już jutro! Gdzie kupić najtaniej?

Gra będzie dostępna wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - trailery

Do tej pory w sieci pojawiło się kilka zwiastunów kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pierwszy z nich został zaprezentowany podczas E3 2019.

Drugi z nich został opublikowany dwa lata później, podczas targów E3 w 2021 roku.

Kolejny trailer pochodzi z 8 stycznia tego roku. Został zaprezentowany podczas Nintendo Direct.

Nintendo opublikowało także długi, prawie 10 minutowy materiał prezentujący rozgrywkę.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 - czy to oficjalna nazwa?

Kolejna odsłona The Legend of Zelda: Breath of the Wild na pewno nie pojawi się pod tą nazwą. Twórcy celowo nie ujawniali pełnego tytułu, aby nie zdradzić za wcześnie zbyt wiele. Nie bez powodu we wszystkich oficjalnych materiałach mogliśmy zobaczyć nazewnictwo "Sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild".

Teraz jednak możemy oficjalnie powiedzieć, że "nowa Zelda" pojawi się pod nazwą The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom.

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - o czym opowie gra?

Fabuła The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom nie jest jeszcze dokładnie znana. Wydarzenia z pierwszej części rozgrywają się w królestwie Hyrule. Całej krainie zagrażają działania Ganona, który więzi księżniczkę Zeldę. Nasz główny bohater, Link, budzi się ze 100-letniego snu i wyrusza w podróż, aby ocalić świat, rozwiązać tajemnicę Ganona, pokonać go i uwolnić Zeldę.

Po zwycięstwie nad głównym złym sprawy jednak mogły się skomplikować i nie do końca pójść tak, jak planowano. Właśnie na tych "skutkach ubocznych" może skupić się fabuła kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Twórcy jednak nie przedstawili jeszcze zbyt wielu informacji na temat opowieści, jaką będziemy mogli poznać.

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - premiera,gameplay, platformy. Co wiemy o grze?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (fot. Nintendo)

Wiemy natomiast, jaka jest przyczyna tworzenie sequela. Eiji Aonuma podczas E2 2019 powiedział, że kontynuacja powstaje dlatego, że twórcy mieli zbyt wiele pomysłów na DLC.

Kiedy wydaliśmy DLC do Breath of the Wild, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to świetny sposób na dodanie większej liczby elementów do tego samego świata. Ale jeśli chodzi o sprawy techniczne, DLC to w dużej mierze dane – dodajesz dane do istniejącego już tytułu. Kiedy więc chcieliśmy dodać większe zmiany, DLC nie wystarczyło i dlatego pomyśleliśmy, że może sequel byłby dobrym rozwiązaniem. Początkowo myśleliśmy tylko o pomysłach na DLC, ale potem mieliśmy dużo pomysłów i powiedzieliśmy: „To za dużo pomysłów, stwórzmy tylko jedną nową grę i zacznijmy od zera".

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - trailer

Nintendo Direct

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - cena. Gdzie kupić najtaniej?

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom - premiera,gameplay, platformy. Co wiemy o grze?

Edycja Kolekcjonerska

Podczas Nintendo Direct została zaprezentowana Edycja Kolekcjonerska The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom. W jej skład wchodzi:

  • Specjalnie zaprojektowane pudełko
  • Gra na Nintendo Switch
  • SteelBook
  • Zestaw pinów
  • Ikona/plakat
  • Artbook

Wydanie nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce. Cena w USA wynosi 129,99 dolarów, czyli około 570 zł.

Zobacz także: Nintendo Switch - najlepsze nadchodzące gry. W co jeszcze zagramy w 2022 roku?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: