The Lords of the Fallen - 2 część. Gameplay, reboot, premiera. Co wiemy o grze?

Pierwsza część Lord of the Fallen była dla mnie grą dość nierówną, jednak jako całokształt bardzo mocno się broniła. Wiemy, że twórcy pracują już nad kontynuacją. Zbieramy wszystkie informacje w jednym miejscu.


Lords of the Fallen zadebiutował na rynku w październiku 2014 roku. Polska odpowiedź na Dark Souls przyjęła się z mieszanymi opiniami. W serwisie Metacritic przy grze w tej chwili widnieje nota 68 %. Dla mnie opowieść stworzona przez CI Games także była nierówna, jednak jeśli spojrzę na nią jako całokształt, to ostatecznie bawiłem się bardzo dobrze.

Wiemy, że kontynuacja jest już w produkcji. Zbieramy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje.

Zobacz również:

The Lords of the Fallen - data premiery i platformy

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez CI Games, premiera Lords of the Fallen 2, a właściwie The Lords of the Fallen, bo tak będzie się nazywała gra powinna odbyć się w 2023 roku. Jest to bardzo realne, ponieważ ogólnoświatowa kampania marketingowa ma rozpocząć się pod koniec tego roku. Dokładna data nie jest jeszcze jednak znana.

Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5. Lords of the Fallen 2 ominie PS4 oraz Xbox One.

Marek Tymiński podczas konferencji z inwestorami powiedział:

Lords of the Fallen 2 to nasz największy projekt. Kampanię marketingową rozpoczniemy w trzecim kwartale tego roku, natomiast premierę planuję w 2023 roku. Produkcja gry idzie zgodnie z planem.

The Lords of the Fallen - problemy z produkcją

Początkowo proces tworzenia Lords of the Fallen 2 był w rękach CI Games. W 2015 roku od projektu został odsunięty Tomasz Gop, główny projektant pierwszej części. W dalszej kolejności produkcja trafiła do amerykańskiego Defiant Studios. Wydawca niestety nie był zadowolony ze współpracy i gra w 2019 roku ponownie wróciła do rodzimej firmy. W tym celu zostało założone specjalne studio Hexworks, które do tej pory trzyma pieczę nad produkcją.

The Lords of the Fallen - fabuła

Akcja gry The Lords of the Fallen zostanie osadzona na około 1000 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części. Możemy liczyć na zupełnie nową historię, która przedstawi nieznane wcześniej wydarzenia oraz bohaterów. Do dyspozycji otrzymamy także ogromny świat, który będzie się składał z pięciu przecinających się lokacji. Pojawi się tutaj też mnóstwo postaci niezależnych, które będą miały do przekazania swoją historię.

The Lords of the Fallen - rozgrywka

The Lords of the Fallen jest jednym z przedstawicieli gatunku soulslike. Możemy się więc spodziewać, że ponownie walka będzie dla gracza wymagająca. Poszczególne lokacje będą wypełnione pomniejszymi przeciwnikami, jednak na końcu będzie nas czekała walka z potężnym bossem. Prawdopodobnie główni przeciwnicy będą bronić kluczowych miejsc danych krain. Będziemy musieli uczyć się zachowania wrogów i odkrywać ich słabe strony. Co więcej, zapewne śmierć bohatera będzie nam bardzo często towarzyszyć.

Twórcy zapowiedzieli także, że będziemy mieć dostęp do wielu możliwości dotyczących rozwoju postaci i progresji bohatera. Co więcej, otrzymamy także tryby gry wieloosobowej, a konkretnie mowa tu o kooperacji.

Twórcy na pewno rozwiną i znacznie usprawnią rozwiązania z pierwszej części gry korzystając z możliwości urządzeń nowej generacji.

The Lords of the Fallen - zwiastun

Podczas Gamescom Opening Night Live został opublikowany zwiastun CGI prezentujący The Lords of The Fallen. Jeszcze w tym roku mamy otrzymać materiał z z rozgrywki.

W trakcie The Games Awards mogliśmy zobaczyć kapitalny zwiastun polskiej produkcji.

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) – premiera, gameplay, trailer. Wszystko co wiemy, na temat nowej odsłony kultowej serii FPS