The Mandalorian, sezon 4. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji serialu Disneya?

Trzeci sezon "The Mandalorian" właśnie dobiegł końca. Co dalej czekaj Grogu i Din Djarina? Czy ich historia w ogóle zyska kontynuację? Postanowiliśmy przyjrzeć się planom Disneya oraz wszelkim plotkom na temat przyszłości serialu.

fot. Disney Studios

Fakt, że 4. sezon Mandalorianina powstanie nie jest wielką tajemnicą. Ponoć prace nad nim rozpoczęły się jeszcze przed premierą sezonu 3. – jeśli wierzyć Jonowi Favreau, scenariusz znajduje się w zaawansowanej fazie, a być może jest już nawet ukończony. Co ciekawe, Lucasfilm oficjalnie nie potwierdził, że nowe odcinki powstaną, jednak jest bardzo mało prawdopodobne, by serial został skasowany.

Oczywiście, nie znamy jeszcze nawet orientacyjnej daty premiery 4. sezonu Mando. Między premierą 1. a 2. sezonu minął rok. Jednak na sezon 3. trzeba było poczekać ponad 2 lata. Ostrożnie szacujemy więc, że Din i Grogu na Disney+ mogą powrócić pod koniec roku 2024.

Zobacz również:

  • The Mandalorian, sezon 3. – kiedy premiera nowych odcinków? Gdzie obejrzeć serial?

The Mandalorian 4 – o czym opowie nowy sezon?

Finałowy odcinek 3. sezonu Mandalorianina równie dobrze mógłby wieńczyć cały serial. Bo-Katan i jej wojsko pokonali Moffa Gideona, który zginął w płomieniach (prawdopodobnie) i odbili ojczystą planetę. Grogu oficjalnie został uczniem Dina, który zamiast na Mandalore postanowił osiedlić się na Nevarro. W finałowej scenie najemnik rozkoszuje się spokojem na ławce przed swoim nowym domem, a Grogu bawi się żabą w pobliskiej sadzawce. Perfekcyjny koniec, prawda?

The Mandalorian, sezon 4. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji serialu Disneya?

fot. Disney Studios

Prawda, jednak w odcinku pojawiło się kilka elementów, które stanowią podbudowę pod kolejny sezon. Przede wszystkim Din otrzymał polecenie, by zabrać Grogu w podróż szkoleniową (tak jakby zielony stworek zbyt mało się napodróżował). Po drugie Din ma zamiar przyjmować zlecenia od Carsona Tevy z Adelphi, który służy w siłach Nowej Republiki. Fabularne podstawy pod 4. sezon wydają się więc ustanowione – jeśli dodamy do tego kręcące się po galaktyce niedobitki Imperium, łatwo możemy sobie wyobrazić, jak będą wyglądały nowe odcinki serialu.

Zanim jednak pojawi się 4. sezon The Mandalorian, fani uniwersum otrzymają serial Ahsoka oraz Skeleton Crew. W przyszłości ma również pojawić się kinowy film reżyserowany przez Dave'a Filoni, który połączy wątki z The Mandalorian, Księgi Boby Fetta i Ahsoki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: