The Movies - domowa fabryka marzeń!

Jeśli marzyłeś kiedyś o nakręceniu własnego filmu i oczami wyobraźni widziałeś siebie odbierającego Oscara, nowa gra słynnego Petera Molyneaux będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę! Wyprodukowana w Lionhead Studios symulacyjna gra #The Movies# pozwoli ci wcielić się w rolę właściciela wytwórni filmowej. Na twoich barkach spoczną najrozmaitsze obowiązki: rozbudowa studia, zatrudnianie simów: personelu, aktorów i reżyserów, nadzorowanie badań nad pakietami nowych technologii i tak dalej... Ale po kolei.

The Movies - domowa fabryka marzeń!

The Movies

Kariera producenta w The Movies zaczyna się w latach 20-tych. Aby w ogóle móc marzyć o nakręceniu filmu, trzeba postawić kilka podstawowych budynków, zatrudnić aktorów, scenarzystów, reżyserów, ekipę i wybudować plan filmowy. Kiedy scenariusz jest gotowy, konieczny jest casting, później próby scenariusza, a wreszcie zaczyna się nagrywanie zdjęć. To zaledwie podstawy, jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Wszyscy na plan!

Aby cieszyć się dobrą renomą, studio musi dbać o estetykę otoczenia - nie wystarczy stawiać kolejnych budynków, ale trzeba pilnować ich dobry stanu i czystości na terenie wytwórni. Budowniczowie i woźni będą mieli ręce pełne roboty przy naprawach i sprzątaniu terenu - jeśli zatrudnisz ich za mało, na terenie wytwórni zapanuje brud, a zabudowania popadną w ruinę. Dlatego trzeba pilnować, aby nie zabrakło personelu, a oprócz tego stawiać odpowiednią ilość koszy na śmieci, żeby pracownicy studia nie rzucali papierków byle gdzie.

Na tym jednak estetyka się nie kończy - o prestiżu wytwórni świadczy przepych dekoracji. Dlatego musisz kupować coraz nowsze gadżety i rozstawiać je po terenie: fantazyjnie przycięte drzewka, rzeźby, fontanny, samochody... Ładne otoczenie wpływa na komfort pracy, a im lepsze warunki będziesz stwarzać pracownikom, tym chętniej będą do ciebie ściągać nowi ludzie. Oprócz tego potrzebne będą ci również restauracje i bary, gdzie gwiazdy będą mogły wypocząć, czy urządzić imprezę.

The Movies - domowa fabryka marzeń!

The Movies

Warto też rozmieścić na terenie różne drobiazgi, które pomogą pracownikom studia zadbać o kondycję: tu piłka, tam drążek do ćwiczeń albo ciężarki. Aktor o dobrej sylwetce będzie mieć lepsze notowania i większe szanse na sukces w niektórych gatunkach filmowych. Z czasem dostaniesz też możliwość wpływania na wygląd gwiazd operacjami kosmetycznymi i implantami. Jeśli aktorka nie ma talentu, zawsze może ściągnąć widownię biustem rozmiaru Pameli Anderson.