The Sandman - premiera, obsada, trailer, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat serialu Sandman. Premiera, fabuła, obsada i wiele więcej w jednym miejscu.

The Sandman (fot. Netflix)

Fani Neila Gaimana oraz stworzonej przez niego serii Sandman bardzo długo czekali na udane przeniesienie historii na ekrany. Teraz ich marzenie może się spełnić, ponieważ na Netflix zmierza serial oparty na tej kultowej serii komiksów. Przedstawiamy wszystko, co do tej pory wiadomo na temat serialu Sandman.

Sandman - data premiery

Prace nad serialem rozpoczęły się w 2020 roku. Niestety pandemia pokrzyżowała plany twórcom i Sandman zaliczył spore opóźnienie. Premiera The Sandman na platformie Netflix jest zaplanowana na 5 sierpnia 2022 roku.

Zobacz również:

Sandman - o czym opowie serial?

Pierwszy sezon serialu Sandman ma być adaptacją przede wszystkim pierwszego tomu komiksu, czyli Preludia i Nokturny. Mają się tutaj znaleźć także elementy z drugiej części, Dom Lalki, jednak to na pierwszym tomie będzie oparta główna opowieść.

Sandman jest jednym z siedmiorga rodzeństwa, które znane jest jako Endless. Są to antropomorficzne ucieleśnienia potężnych sił natury, które poprzedzają bogów. Każdy z przedstawicieli rządzi inną sferą ludzkiej egzystencji. Sandman podąża za ludźmi i miejscami, które zostały dotknięte Morfeuszem, Królem Snów, naprawiając błędy, które zostały popełnione podczas jego długiej i rozległej egzystencji.

Sam komiks jest połączeniem współczesności oraz niezwykle mrocznej fantastyki, w której fikcja, historia, dramat oraz legendy są ze sobą mocno splecione. Podobny klimat ma być wyczuwalny w serialu. Neil Gaiman wypowiedział się na temat niektórych odcinków. W przypadku Sandmana chodzi o to, aby zaskoczyć widzów i zabrać ich w podróż, w jakiej nie byli nigdy wcześniej.

sandman_lucyfer

Sandman - Lucyfer (fot. Netflix)

Sandman - obsada

Obsada Sandmana będzie bardzo szeroka. W postać tytułowego bohatera wcieli się Tom Sturrige. Jego głównymi oponentami będzie Lucyfer, w tej roli zobaczymy Gwendoline Christie oraz Roderick Burgess, czyli "szarlatan, szantażysta i magik", w którego postać wcieli się Charles Dance.

Poniżej przedstawiamy potwierdzoną dotąd obsadę serialu:

 • Tom Sturrige - Sandman
 • Gwendoline Christie - Lucyfer
 • Charles Dance - Roderick Burges
 • Vivienne Acheampong - Lucienne
 • Boyd Holbrook - The Corinthian
 • Asim Chaudhry i Sanjeev Bhaskar - Abel i Kain
 • Jenna Coleman - Johanna Constantine
 • Jely Richardson - Ethel Cripps
 • Niamh Walsh - młodsza Ethel
 • Davil Thewlis - John Dee
 • Kyo Ra - Rose Walker
 • Razane Jammal - Lyta Hall

Nowe zdjęcia przedstawiające Morfeusza

W serwisie Entertainment Weekly opublikowano nowe zdjęcie przedstawiające Morfeusza. Co więcej, pod zdjęciem zanotowano także informację, że Sandman zadebiutuje na Netflix latem tego roku.

morfeusz_sandman

Morfeusz w serialu Sandman (fot. Netflix)

Sandman na nowych zdjęciach i krótkim teaserze [17.05.2022]

Netflix opublikował film promujący wydarzenie Geeked Week, które odbędzie się w dniach 6-10 czerwca tego roku. W materiale możemy zobaczyć krótkie fragmenty przedstawiające serial The Sandman. Podczas samego eventu prawdopodobnie poznamy dokładną datę premiery.

Co więcej, na Twitterowym koncie produkcji pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające Gwendoline Christie w roli Lucyfera oraz Toma Sturridge'a.

Dlaczego Tom Ellis nie zagrał Lucyfera? [26.05.2022]

Neil Gaiman został zapytany przez jednego z fanów, dlaczego Tom Eiss nie gra Lucyfera w serialu Sandman. Autor twierdzi, że serial Lucyfer, choć był inspirowany Sandmanem mocno odszedł ze swoją historią od Sandmana. Dlatego też według niego Gwendoline Christie jest o wiele lepszym wyborem.

Zwiastun i data premiery! [6.06.2022]

Podczas specjalnego panelu na Geeked Week został zaprezentowany nowy zwiastun serialu The Sandman. Poznaliśmy także datę premiery. Pierwszy sezon pojawi się na Netflix 5 sierpnia 2022 roku.

The Sandman na nowym zwiastunie [25.07.2022]

Netflix opublikował nowy, pełny zwiastun serialu The Sandman. Na początku materiału możemy usłyszeć słowa:

Twój świat jawy jest ukształtowany... przez sny, które tworzę i które muszę kontrolować.

Całość zobaczycie poniżej. Premiera już 5 sierpnia.

Jak bardzo serial będzie wierny komiksom? [02.08.2022]

Wiele osób zastanawia się, jak bardzo serial Sandman będzie wierny komiksowemu pierwowzorowi. Wypowiedział się na ten temat Alexander Park, odtwórca roli Pragnienia w produkcji Netflixa.

Są tutaj (w serialu - dop. red.) fajne sceny, które zostały bezpośrednio przeniesione z kart komiksów, które dla mnie, jako fana, są kultowe.

Możemy się więc spodziewać wiernego oddania przynajmniej części historii, którą stworzył Neil Gaiman. Musimy być co prawda świadomi tego, że na pewno nie wszystkie historie z komiksów zobaczymy na ekranie oraz, że Netflix na swój sposób zinterpretuje pewne rzeczy, jednak fani oryginału mogą spać spokojnie.

Jenna Coleman to nowe wcielenie Constantinea? Twórca tłumaczy [04.08.2022]

W sieci pojawił się nowy, krótki materiał z serialu The Sandman. Pojawia się w nim postać nazywana Constantine. Czy Jenna Coleman to jego nowe wcielenie?

Do sytuacji odniósł się sam Neil Gaiman. Warto pamiętać, że w komiksach pojawiała się postać Constantine. Okazuje się jednak, że w przypadku serialu sytuacja ma się nieco inaczej. Twórca oryginału powiedział wprost.

O to właśnie chodzi. Nie jest Johnem o zmienionej płci. Ona jest innym Constantine.

Zobacz także: Wikingowie Walhalla, sezon 2 - co wiemy o kontynuacji serialu?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: