The Settlers: Rise of an Empire zamiast The Settlers VI

Fani Settlersów od dłuższego czasu mogli narzekać na brak informacji w sprawie ich ulubionej serii. Na szczęście, właśnie dotarła do nas wieść, która przełamała tę złą passę. Ekipa z Blue Byte postanowiła zmienić nazwę najnowszej części cyklu z The Settlers VI na The Settlers: Rise of an Empire.

The Settlers: Rise of an Empire zamiast The Settlers VI

Tytuł The Settlers VI odchodzi do lamusa. Twórcy z Blue Byte postanowili zamienić mało ambitną nazwę na patetyczne The Settlers: Rise of an Empire. Zmiana ma odzwierciedlić rewolucję jaką przejdzie seria. I dobrze, bo poprzednia odsłona nie przypadła fanom do gustu.

Gotowy produkt trafi na rynek w lipcu bieżącego roku. Tytuł pozwoli graczom poprowadzić małą osadę ku świetlanej przyszłości, tak, że wreszcie osiągnie ona rozmiary potężnej metropolii. W rozwoju miasta pomogą mu bohaterowie. Gracz wybiera jednego z nich i korzystając z jego unikatowych zdolności przyspiesza rozwój osady.

Poza umiejętnym wykorzystaniem bohaterów, gracze będą musieli zadbać o stałe dostawy surowców, rozwój handlu i przemysłu czy realizację zadań specjalnych. Całość zapakowana zostanie w bajeczną oprawę audiowizualną.