The Shadow

Imponująca realizacyjnym rozmachem ekranizacja przygód ''Cienia'' - jednego z bohaterów komiksowych. Pełne akcji przygodowe kino science fiction z doskonałą rolą Aleca Baldwina.

Imponująca realizacyjnym rozmachem ekranizacja przygód ''Cienia'' - jednego z bohaterów komiksowych. Pełne akcji przygodowe kino science fiction z doskonałą rolą Aleca Baldwina.

Nowy Jork, lata 30. "Cień" - tajemniczy mściciel, obdarowany nadprzyrodzonymi mocami obrońca pokrzywdzonych, musi stanąć do najstraszniejszej walki w swoim życiu. Miastu zagraża Shiwan Khan - przywrócony do życia demoniczny mistrz tajemnych sztuk walki. Czy "Cień" zdoła zwyciężyć przeciwnika dysponującego połączoną mocą magii i nowoczesnych wojskowych technologii?

Efektowna ekranizacja przygód jednej z najsłynniejszych postaci komiksowych. "The Shadow" zadebiutował w latach 30. w USA - na długo przed Spider-Manem i Batmanem (którego powstanie zainspirował) i zyskał og-romną popularność zarówno jako słuchowisko radiowe (prowadzone przez Orsona Wellesa), jak i seria komiksowa. "Cień", za dnia elegancki biznesmen, w nocy zamaskowany mściciel, dysponuje wielką mocą i potrafi stać się niewidzialnym, dzięki czemu może skutecznie rozprawiać się z przestępcami.

Kinowa wersja historii o człowieku , który potrafi wykorzystać mroczną stronę natury do czynienia dobra, zaskakuje rozmachem inscenizacyjnym i spektakularnością efektów specjalnych. Nic dziwnego, skoro reżyserem filmu jest Russell Mulcahy - twórca pamiętnego "Nieśmiertelnego" czy "Niesamowitej McCoy". W rolę superbohatera wcielił się nominowany do Oscara Alec Baldwin ("Aviator", "Cooler"), a jego przeciwnika zagrał demoniczny John Lone ("Ostatni cesarz", "Godziny szczytu 2").

Informacje

The Shadow (The Shadow) © Universal City Studios, Inc. and Bregman/Baer Productions, Inc. 1994

Gatunek science fiction

Czas 102 minuty

Reżyseria Russell Mulcahy

Scenariusz David Koepp na podstawie komiksowej serii Waltera B. Gibsona

Zdjęcia Stephen H. Burum

Muzyka Jerry Goldsmith

Obsada Alec Baldwin, John Lone, Penelope Ann Miller, Peter Boyle, Ian McKellen, Tim Curry, Jonathan Winters i inni

Kraj i rok produkcji USA, 1994

Wydanie DVD

Dźwięk DTS angielski, DD 5.1 angielski, DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,85:1 panoramiczny, anamorficzny

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa