The Ship 2 w produkcji

Kontynuacja bardzo oryginalnej gry na silniku Source jest w drodze. Producent ogłosił, iż znalazł dużego wydawcę gotowego zainwestować w tytuł. Szykujmy się więc na kolejne "zlecenia".

Osobom nie mającym wcześniej styczności z The Ship należy się kilka słów wyjaśnienia. Otóż The Ship to FPP/TPP, w którym znajdujemy się wraz z innymi graczami na pokładzie liniowca.

Naszym zadaniem jest zabić konkretną osobę na statku. Trzeba to jednak zrobić po cichu, nie zdradzając swoich zamiarów. Aby zrealizować plan, możemy się wyposażyć w szereg przedmiotów (gwóźdź, rewolwer i wiele innych). Utrudnieniem są potrzeby bohatera. Od fizjologicznych po towarzyskie, które to trzeba spełniać.

Teraz gracze będą mogli na nowo poznać jak to jest być bohaterem rodem z dobrego kryminału. Producent The Ship, firma Outerlight, ogłosił bowiem, że znalazł wydawcę do sequela gry. Na razie jednak wszelkie szczegóły, łącznie z nazwą developera, są utajnione.

Umowa została podpisana niedawno, więc zapewne jeszcze trochę poczekamy na sam tytuł. W między czasie zapewne dowiemy się dużo więcej na temat The Ship 2. W tej chwili pewne jest tylko, iż gra wyjdzie na PC i Xboxa 360.