The ShootAR - polska smartfonowa strzelanka w rozszerzonej rzeczywistości

Nowy polski deweloper wprowadza na rynek shooter na smartfony oparty o rozszerzoną rzeczywistość. Koncepcja gry prezentuje się nad wyraz interesująco.

The ShootAR

The ShootAR

The ShootAR to pierwsza gra nowego, polskiego dewelopera Future Reality Games. Strzelanka oparta będzie w całości o tzw. rozszerzoną rzeczywistość. Gracze będą rywalizować ze sobą w rzeczywistym świecie obserwując go na ekranie poprzez wbudowaną w niego kamerę.

Smartfon służyć będzie także za broń i lokalizator pozycji naszej oraz przeciwników. Całość przypominać będzie nieco grę w paintball jednak z wykorzystaniem wirtualnej amunicji.

The ShootAR będzie dostępne na smartfony z systemem Android, iOS oraz Symbian. Gra ma być bezpłatna z wbudowanym systemem mikropłatności za dodatkowe wyposażenie. Jej premiera na razie jest trzymana w tajemnicy. Deweloper zachęca zainteresowanych do śledzenia strony internetowej The ShootAR.

Rozszerzona rzeczywistość coraz częściej wykorzystywana do celów rozrywkowych. Niedawno informowaliśmy o AR.Drone - zdalnie sterowanym helikopterze wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość.