The Sims

The Sims jest grą wyjątkową pod każdym względem. Wspaniały dźwięk, śliczna grafika, i przede wszystkim możliwość kontrolowania małego Sim-życia, mogą przykuć uwagę na długie godziny. Bez wątpienia jest to gra niepowtarzalna - najkrócej można ją określić "symulatorem życia ludzkiego”...

The Sims jest grą wyjątkową pod każdym względem. Wspaniały dźwięk, śliczna grafika, i przede wszystkim możliwość kontrolowania małego Sim-życia, mogą przykuć uwagę na długie godziny. Bez wątpienia jest to gra niepowtarzalna. Najkrócej można ją określić "symulatorem życia ludzkiego”, ale nawet jeśli zaklasyfikujemy ją jako symulator-managera zasobów, to jest to najlepszy produkt tego gatunku.

Największym wyzwaniem, któremu musimy sprostać podczas kierowania Simem jest czas, którego właściwie nigdy nie jest za dużo. Chciałbyś żeby twoje Simy zawierały nowe przyjaźnie w celu podniesienia poziomu 'relationship', a okazuje się że potrzeba na to mnóstwo czasu, który z powodzeniem mógłby zostać przeznaczony na inne czynności. Nauka mająca na celu awans w pracy, wyjścia do toalety, toaleta, jedzenie, spanie, pracowanie - to tylko niektóre z zajęć którym mogą poświęcić się nasze Simy.

Rozpoczynając zabawę w The Sims najważniejszym zadaniem jest sprawdzenie, które czynności zaspokajają określoną potrzebę naszych podopiecznych najszybciej (ewentualnie dwie potrzeby jednocześnie). Jak w prawdziwym życiu, ważną rolę odgrywają tu pieniądze, które mogą nam pomóc w walce z czasem - droższe przedmioty szybciej usatysfakcjonują naszych Simów, dzięki czemu mają oni więcej czasu do przeznaczenia na inne czynności.

Pomimo że to grafika należy do najmocniejszych elementów gry, dźwięk często ją przyćmiewa. Simy mówią w bardzo przyjemny dla ucha sposób, a niektóre dźwięki są tak charakterystyczne, że bardzo łatwo zapadają w pamięć.

Pomimo tak wielu zalet gra nie jest idealna. Największą wadą jest chyba słabo opracowany sposób odszukiwania drogi przez naszych bohaterów. Często tracą cenne minuty błędnie obierając trasę. Przydałyby się też gotowe domy, przecież nie każdy lubi budować je od nowa. Na szczęście można będzie ściągnąć je sobie z sieci.

Dobra zabawa jaką zapewnia The Sims, sprawia że do tych drobnych usterek nie przywiązuje się wagi. Ta gra jest tak wyjątkowa, tak łatwa do zrozumienia i zagrania, i tak strasznie wciągająca, że z pewnością stanie się wielkim przebojem. W końcu kto z nas nie chciał zostać astronautą, albo kimś sławnym, być właścicielem pałacu, mieć pokojówkę i żyć w luksusie? Jeśli akurat to nie było nigdy waszym marzeniem, zawsze można zostać przestępcą, żyć w brudzie i wszczynać burdy z sąsiadami. W The Sims, możesz żyć takim życiem, jakim tylko chcesz...