The Sims 2: Seasons oficjalnie zapowiedziane

Nareszcie potwierdziły się plotki dotyczące planów wydania najnowszego dodatku do kultowych Simsów, czyli The Sims 2: Seasons ("Pory Roku"). Firma Electronic Arts w oficjalnym oświadczeniu prasowym zapowiedziała, że pracuje nad grą. Tytuł trafi do sklepów prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

The Sims 2: Seasons oficjalnie zapowiedziane
O Porach Roku pisaliśmy już spory czas temu. Dopiero teraz jednak, zebrane przez nas plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Najnowszy dodatek do Simsów zapowiada się naprawdę gorąco! Wprowadzi do świata waszych wirtualnych rodzin tytułowe pory roku.

Wraz z nimi nadejdą zupełnie nowe, emocjonujące wydarzenia: burze z piorunami, ulewne deszcze, niebezpieczne gradobicia, upalne letnie południa czy też gwałtowne śnieżyce.

Oczywiście zmiany pogodowe będą miały wpływ na życie waszych Simów. Nie zabraknie ani letniej radości, ani jesiennych depresji.

Jedną z najciekawszych atrakcji, jakie wprowadzą Pory Roku, będzie możliwość uprawy roślin i pielęgnacji ogródka. Wyhodowane owoce i warzywa posłużą wam jako materiał na specjalne napoje: soki, przetwory, wywary miłosne lub lekarstwa.

The Sims 2: Seasons oficjalnie zapowiedziane
Oczywiście nie zabraknie także innych, charakterystycznych dla różnych pór roku, zajęć: bitew na śnieżki i lepienia bałwana w zimę, opalania się w lato, czy rozrzucania liści w jesień. Dla każdej z pór roku przewidziano również oddzielny typ ubrań.

Jeśli znudzi wam się jedna pora roku, a czekanie na kolejną wyda się zbyt długie, będziecie mogli użyć specjalnej maszyny, która zmieni pogodę.

Dodane zostaną także nowe kariery zawodowe, przedmioty oraz elementy otoczenia (np. basen na zewnątrz czy studnia, przy której można wypowiadać życzenia).

Oczywiście, aby uruchomić dodatek, trzeba wcześniej zaopatrzyć się w pełną wersję The Sims 2.

Oficjalna strona pod tym adresem.