The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!

Wczoraj po południu w warszawskim klubie Iguana Lounge odbyła się konferencja prasowa Electronic Arts w całości poświęcona najbardziej oczekiwanej przez wszystkich fanów prowadzenia wirtualnej rodzinki grze - The Sims 2: Zwierzaki. Specjalnie dla was pojechaliśmy tam i zdobyliśmy sporo ciekawostek związanych z tytułem. Zapraszamy do lektury!

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
W The Sims 2 Zwierzaki każdy gracz będzie miał możliwość zaproszenia do swojego wirtualnego domu własnego zwierzątka.

Do wyboru jest pies, kot, chomik, papuga albo oryginalny mieszaniec różnych ras i maści. Autorzy przygotowali dla was 70 różnorodnych ras psów i 30 kotów.

Każdego zwierzaka można bardzo szczegółowo definiować - za pomocą licznych suwaków modyfikujecie takie elementy jak kształt pyszczka, nosa, ogona, uśmiechu, uszu czy sposób uczesania.

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
Można także szczegółowo określić kolor sierści waszego zwierzaka oraz wskazać jego znamiona (np. biała łatka na łapce). Zamysłem autorów było to, aby każdy mógł swobodnie przenieść na ekran monitora swojego rzeczywistego pupilka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyście stworzyli wymarzonego psa, czy kota, na którego nigdy nie zgadzali się rodzice.

Zwierzątko można kupić na dwa sposoby: w specjalnym sklepie albo adoptować przez telefon. W tym drugim wypadku przywozi je pod dom specjalny samochód.

Domowe stworzonka mają swój własny charakter. Piesek może na przykład być bardzo porywczy, albo też leniwy. Niektóre uczą się szybciej, niektóre wolniej, w zależności od waszego wyboru.

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
Co więcej, pomiędzy nowymi pupilami istnieją zaawansowane interakcje - mogą się gryźć i nie lubić albo łasić do siebie. Kulminacyjnym momentem jest gdy "zakochają się" w sobie i postanowią założyć stadko. Moment ten jest animowany bardzo uroczą wstawką - malutkie kotki i pieski przylatują balonem. Tu mała uwaga - zwierzaki posiadają swoją własną genetykę więc szczeniaki otrzymają charakter "po rodzicach".

Tak jak w rzeczywistości, tak i wirtualne zwierzęta muszą jeść. Dobrze byłoby także gdybyście od czasu do czasu się z nimi pobawili (można rzucać patyk, wychodzić na spacer, kąpać etc.) - wówczas poprawicie relacje ze swoim pupilem i sprawicie, że będzie szczęśliwszy. Jego aktualny stan można w każdym momencie sprawdzić za pomocą specjalnego okienka.

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
Jeśli wasze zwierzę jest z jakiegoś powodu niezadowolone (albo chce po prostu napsocić), na pewno da wam o tym znać! Spodziewajcie się rozrzuconych po domu śmieci, podrapanej kanapy i innych "atrakcji" znanych z życia codziennego.

Na szczęście wyrządzone szkody można łatwo naprawić. Więcej, sami winni mogą odpokutować - na przykład zarabiając pieniądze na nową kanapę. W jaki sposób? Otóż pupile w Sims 2: Zwierzaki mają możliwość samodzielnej pracy. Tak jest! Wasz piesek może dostać posadkę w firmie ochroniarskiej lub też wkroczyć na ścieżkę prawdziwej kariery w branży filmowej. Oczywiście trzeba go będzie wcześniej odpowiednio przeszkolić...

Simy na konsolach

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
Wersja dla "konsolowców" została zaprojektowana głównie pod kątem najmłodszych graczy. Z tego powodu nie zobaczycie tam np. śmierci ukochanego zwierzaka, ani Sima, którym prowadzicie rozgrywkę.

W stosunku do wersji na blaszaka została dodana opcja ubierania zwierzaków. Tak, można będzie stworzyć prawdziwie "oldschoolowego" kociaka - w skórzanej kamizelce i ogromnych czarnych okularach. Gadżety dla zwierząt będziecie kupować w specjalnych sklepach ("pet plaza"), w których walutą będą tzw. "pet points".

Jako ciekawostkę dodamy, że w Zwierzakach znajdują się dość ciekawe tricki - można na przykład nauczyć kota korzystania z toalety... Ciekawe jakie inne "ukryte" atrakcje zafundowali nam autorzy...

The Sims 2: Zwierzaki - mamy dla was coś ekstra!
The Sims 2 Zwierzaki trafi do sklepów 17 października 2006 roku jako osobny produkt na konsole PlayStation 2, Nintendo GameCube oraz w formie oficjalnego dodatku na PC. Pod koniec października lub na początku listopada odbędzie się premiera na PSP, Game Boy Advance oraz Nintendo DS. Na grudzień zapowiadana jest wersja na telefony komórkowe.

To nie koniec. Specjalnie dla was przeprowadziliśmy ekskluzywny wywiad z Charles'em Norman'em - twórcą gry The Sims 2: Zwierzaki. Już wkrótce będziecie mogli przeczytać go na naszych łamach!