The Sims 3: Generations - recenzja (PC)

Pod wieloma względami The Sims 3: Generations jest bardzo dobrym rozszerzeniem do pełnej wersji - tak dobrze wpasowuje się w grę, że trudno dojrzeć zmiany, które wprowadza. Jest to zarówno największa zaleta tego dodatku, jak i jego największa wada.

The Sims 3 Generations

Generations zostało zaprojektowane tak, by dodać głębi do trochę niedocenionych okresów życia w poprzednich odsłonach gry - czyli dzieciństwa i okresu dorastania.

Beztroskie dzieciństwo, szalona młodość...

W grze dzieci mogą pozyskać wyobrażonego przyjaciela. Z kolei nastolatki muszą zmierzyć się z większymi wyzwaniami - muszą nauczyć się jeździć samochodem, zdać maturę, ale także uczestniczyć w dzikich, hedonistycznych przyjęciach podczas nieobecności rodziców. Teraz dziećmi i nastolatkami gra się zdecydowanie przyjemniej niż to było wcześniej. W poprzednich częściach gry simy stawały się interesujące dopiero po uzyskaniu dorosłości.

The Sims 3 Generations

The Sims 3 Generations

Do szkoły...

Dzieci i nastolatków można wysłać do szkoły z internatem. Wybór szkoły wpływa na życie i rozwój dziecka, rozwija go w różnych dziedzinach życia. Gracze, który lubią planować dziecku przyszłość, mogą zapisać je do odpowiedniej instytucji, która przygotuje do wielkiej kariery. Natomiast ci, którzy lubią zajmować się swoimi dziećmi, wciąż mogą to robić.

Kryzys wieku średniego

Kiedy simy zmieniają się w pełnoprawnych dorosłych pojawia się ryzyko kryzysu wieku średniego. Kryzys ten może sprawić, że twój sim mocno się zmieni. Ostatecznie możemy posłać naszego sima do szpitala, gdzie za odpowiednie pieniądze powinni pomoc mu wyjść z kryzysu.

Opublikuj wspomnienia w internecie...

Gra posiada możliwość automatycznego robienia zdjęć znaczących momentów w życiu, które można publikować na Facebooku lub na stronie theSims3.com.

The Sims 3 Generations

The Sims 3 Generations

The Sims wraca do korzeni - dodatek tylko dla miłośników serii

The Sims 3: Generations wraca do korzeni rodzinnego życia. Granie dzieckiem lub nastolatkiem jest teraz o wiele bardziej interesujące, a duża różnorodność nowych interakcji społecznych sprawia, że gra nie nudzi. Jednak Jeżeli “podstawka" The Sims 3 cię znudziła, to Generations jest ostatnim dodatkiem, który mógłby cię przekonać do tej serii. Nie jest to najlepszy z dodatków do The Sims 3. Generations jest przeznaczony jedynie dla zdeklarowanych miłośników serii.

The Sims 3: Generations - zalety

- pogłębione doświadczenie gry dzieckiem lub nastolatkiem, dodatek dobrze uzupełnia dotychczasowe braki gry

The Sims 3: Generations - wady

- nie wprowadza tak dużych zmian jak poprzednie dodatki, wysoka cena