The Sims na konsole

Sukces wydawniczy The Sims przeznaczonych na konsolę PS2, przesądził o wprowadzeniu rodzinki również na konsole Xbox i GameCube.

Prace nad przeniesieniem The Sims z peceta na konsole prowadzą firmy Maxis oraz Edge of Reality. W wersji na konsole gra zostanie wzbogacona o nowe tryby gry: "Get a Life", w którym gracze będą kontrolować jednego Sima próbując przeprowadzić go przez dorosłe życie oraz tryb multiplayer, który pozwala rywalizować maksymalnie dwóm graczom jednocześnie. W pierwszym wymienionych modów gracz będzie miał do wypełnienia różnorodne zadania, począwszy od wyprowadzki z domu mamusi, poprzez znalezienie pierwszej pracy a na małżeństwie kończąc. Obie wersje gry pojawią się w sprzedaży na wiosnę br.

"Wprowadzenie The Sims w wersji na konsole Xbox i GameCube pozwoli fanom gry zakosztować rozgrywki na różnych platformach." powiedział odpowiedzialny za produkcje obu tytułów Sinjin Bain "Niecierpliwie oczekujemy dnia, w którym Maxis zapewni użytkownikom wszystkich dostępnych platform możliwość ekscytującej rozrywki, którą oferują tytuły z serii The Sims" dodaje Sinjin Bain.