"The Social Network" - 5 parodii filmu o powstaniu Facebooka

24 września wszedł na ekrany światowych kin film "The Social Network", przedstawiający historię powstania Facebooka, największego dziś serwisu społecznościowego na świecie. Zanim nastąpi polska premiera obrazu, przewidziana na 15 października, proponujemy wam obejrzenie kilku jego parodii.


"Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową będącą bazą studentek Harvardu. Następnie umieszcza obok siebie zdjęcia dziewcząt i zadaje użytkownikom pytanie, o to, która z nich jest atrakcyjniejsza. Strona otrzymuje nazwę Facemash i staje się niezwykle popularna wywołując jednocześnie mnóstwo kontrowersji (...) Wkrótce potem, Mark zakłada stronę thefacebook.com, która gości na monitorach komputerów na Harvardzie..." Tak wygląda zarys fabularny filmu "The Social Network", poświęconego jednemu z największych fenomenów współczesnego Internetu - serwisowi społecznościowemu Facebook.

Reżyserem "The Social Network" jest David Fincher ("Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Zodiak", "Podziemny krąg", "Gra", "Siedem") a niektórzy z występujących w filmie aktorów to m.in. Justin Timberlake, Jesse Eisenberg czy Joseph Mazzello). Film o początkach Facebooka jest adaptacją książki Bena Mezricha pt. "Miliarderzy z przypadku" ("The Accidental Billionaires") i jak na razie zbiera bardzo przychylne recenzje (np.: "gdyby Coppola zajmował się komputerami, to 'The Social Network' byłoby 'Ojcem Chrzestnym' - ScreenJunkies.com).

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
  • Threads już ma pierwsze sukcesy. Czeka na niego też już pierwszy pozew

Trailer tej produkcji miał premierę w lipcu br.:

i nie pozostał bez reakcji ze strony społeczności internautów. Użytkownicy odpowiedzieli we właściwy sobie sposób: tworząc parodystyczne filmy, wyśmiewające ideę serwisów społecznościowych (i nie tylko).

Twitter


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: