The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Trzeci sezon Umbrella Academy już szaleje na Netfliksie, a my postanowiliśmy przyjrzeć się nowym postaciom, które zawitały do serialu. Sparrow Academy to drużyna siedmiu bohaterów i bohaterek pod wodzą sir Reginalda Hargreevesa. Kim są? Jakie mają moce? Poznajcie niezwykłych członków Sparrow Academy.

fot. Netflix

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Po wydarzeniach z drugiego sezonu, problematyczna grupa dysfunkcyjnych superbohaterów trafia do pozornie znanej rzeczywistości, w której zaszły jednak poważne zmiany. Przede wszystkim sir Reginald żyje, a co więcej opiekuje się drużyną o nazwie Sparrow Academy. Jak to możliwe? Otóż wygląda na to, że działania członków Umbrella Academy w roku 1963 poważnie zmieniły bieg historii, a ich przeskok do XXI wieku stworzył paradoks czasu. Bohaterowie trafiają więc do alternatywnej wersji swojej teraźniejszości.

Sparrow Academy – co to takiego?

Grupa znana jako Sparrow Academy w komiksach autorstwa Gerarda Way'a i Gabriela Bá, po raz pierwszy pojawia się w tomie 3 pt. Hotel Oblivion. Vanya, ranna i wyczerpana po walce z resztą Umbrella Academy, stara się odzyskać równowagę. Jej robotyczna matka zabiera ją na spotkanie z kimś o imieniu Deever, kto niegdyś pracował z Reginaldem Hargreevesem (prawdopodobnie chodzi o projekt, w którym trenowano 43 nieprzeciętnych dzieci).

Zobacz również:

  • Umbrella Academy sezon 3 – wszystko co musisz wiedzieć przed premierą
  • Riverdale, sezon 7. – ile odcinków ma serial? Harmonogram premier w serwisie Netflix

Po spotkaniu z Deeverem, Vanya i jej matka trafiają do Paryża, gdzie natrafiają na kobietę w czerwonym kombinezonie ze znaczkiem wróbla (ang. sparrow). Zabiera ona Vanyę do odległej posiadłości w Norwegii, gdzie ma znajdować się jej rodzina. Można założyć, że serialowa Sparrow Academy będzie w dużym stopniu nawiązywać do drużyny żyjącej w norweskim ośrodku.

Kto w takim razie należy do grupy tajemniczych superbohaterów? Oto członkowie Sparrow Academy.

1. Marcus (Justin Cornwell)

Moce: supersiła, superszybkość, lewitacja

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Marcus, fot. Netflix

Lider grupy. Umięśniony i niesamowicie silny, ale też inteligentny, uczciwy i racjonalny. Marcus wydaje się łączyć w sobie przeciwieństwa. Potrafi być czarujący, ale może też być niebezpieczny, wyrachowany – ale empatyczny. Jest urodzonym przywódcą, który spaja rodzinę, a by utrzymać kontrolę, nie musi nawet podnosić głosu.

2. Ben (Justin H. Min)

Moce: przywołanie przerażających macek demonicznej istoty

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Ben, fot. Netflix

Widzowie mogą znać go z poprzednich sezonów, bowiem Ben przynależał niegdyś do Umbrella Academy, a w drugim sezonie poniósł śmierć. Fani postaci mogą więc cieszyć się na ponowne spotkanie z bohaterem, choć raczej nie będzie on przypominał sympatycznego Bena z początku serialu. Ta wersja to wyrachowany taktyk, pragmatyczny i stale czujny. Marzy o pozycji lidera i zrobi wszystko, by ją osiągnąć.

3. Fei (Britne Oldford)

Moce: lewitacja, przywołanie chmary agresywnych wron

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Fei, fot. Netflix

Na pierwszy rzut oka mizantropka i samotniczka, w głębi duszy Fei marzy o prawdziwej przyjaźni. Jest superinteligentna, ale może też być niebezpieczna – lepiej nie wchodzić jej w drogę.

4. Alphonso (Jake Epstein)

Moce: Empatyczny Masochizm – przeciwnik doznaje tych samych uszkodzeń, które zadał Alphonso

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Alphonso, fot. Netflix

Jego zdeformowana twarz to najlepszy dowód na liczne walki stoczone z wrogami. W parze z szokującym wyglądem Alphonso idzie kąśliwe poczucie humoru, które nieprzygotowanych również może wpędzić w jeszcze większe przerażenie. Bohater lubi się zrelaksować z pizzą i sześciopakiem piwa.

5. Sloane (Genesis Rodriguez)

Moce: panowanie nad grawitacją – możliwość unoszenia się w powietrzu, podnoszenia, rzucania przedmiotami bez ich dotykania

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Sloane, fot. Netflix

Prawdziwa romantyczka i marzycielka, wrażliwa na sygnały wysyłane przez wszechświat. Chciałaby doświadczać życia w nieco inny sposób, niż jej to wpojono, ale czuje się zbyt związana ze swoją rodziną, by pójść własną drogą. Ma jednak plany, które pewnego dnia mogą ujrzeć światło dzienne.

6. Jayme (Cazzie David)

Moce: plucie kwasową, halucynogenną substancją

The Umbrella Academy – poznajcie skład Sparrow Academy! Bohaterowie i ich moce

Jayme, fot. Netflix

Samotniczka wiecznie skryta pod kapturem. Nie mówi wiele, za to może wydać z siebie przerażający warkot, który przyprawia wszystkich o gęsią skórkę. Jest bardzo inteligentna i bystra, a większość czasu spędza z Alphonso, którego uważa za jedynego przyjaciela.

7. Christopher/Kostka wzbudzająca egzystencjalny lęk

Najbardziej tajemniczy członek Sparrow Academy. Jest telekinetyczną kostką o nieznanym pochodzeniu. Może wzbudzać paraliżujący strach, a może drastycznie obniżyć temperaturę otoczenia. W Umbrella Academy jest doradzcą i rozjemcą sporów. Cieszy się szacunkiem i zaufaniem wszystkich członków rodziny.

Zobacz także: Umbrella Academy sezon 3 – wszystko co musisz wiedzieć przed premierą


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: