The Walking Dead sezon 12 – kiedy ciąg dalszy serialu o żywych trupach?

11. sezon The Walking Dead właśnie dobiegł końca. Część zagadek zyskała rozwiązanie, jednak niektóre pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Kiedy możemy więc liczyć na kontynuację serialu AMC?

fot. AMC

The Walking Dead sezon 12 – kiedy ciąg dalszy serialu o żywych trupach?

The Walking Dead – gwiazda w świecie zombie

Serial oparty na powieści graficznej Roberta Kirkmana, Tony'ego Moore'a i Charliego Adlarda o tym samym tytule, to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych produkcji stacji AMC. Swego czasu doceniano ją za nowatorskie podejście do tematu zombie – twórcy w dużym stopniu koncentrowali się na psychologii bohaterów, postawionych w szalenie trudnych sytuacjach i zmuszonych do ciągłej walki o życie. Charakterystycznym elementem serii było powolne tempo akcji, ale również spektakularne, jak na produkcję telewizyjną, ujęcia wyludnionych miast przemierzanych przez hordy nieumarłych.

Serial od początku swojego istnienia cieszył się sporą grupą fanów, choć niektórzy widzowie skarżyli się na nadmierną powolność wydarzeń i skłonność twórców do rozciągania wątków. Charyzmatyczni bohaterowie skutecznie odciągali jednak uwagę od tych mankamentów, a wątki związane z wyborami moralnymi czy zachowaniem w skrajnych sytuacjach rozpalały dyskusje na internetowych forach.

Zobacz również:

  • The Walking Dead: Daryl Dixon. Data premiery, zwiastun i fabuła spin-offa Żywych Trupów
  • Fear the Walking Dead, sezon 8 – gdzie oglądać? Harmonogram premier odcinków

Z czasem jakość The Walking Dead znacząco spadła, a produkcja wyraźnie zaczęła odstawać od głównych graczy na streamingowym rynku. Zainteresowanie polskich widzów mocno się wypaliło, jednak serial wciąż święcił triumfy w Stanach Zjednoczonych. AMC trafiło na żyłę złota i nie miało zamiaru z niej zrezygnować. Do tej pory powstało więc 11 sezonów The Walking Dead, dwa spin offy (Fear the Walking Dead i The Walking Dead: World Beyond), odcinki internetowe i gry komputerowe.

Sezon 12 – czy powstanie?

Co jednak dalej z serialem bazowym, czyli The Walking Dead? Co z cliffhangerem z finałowego odcinka sezonu 11, w którym ponownie pojawili się Rick i Michonne? Czy możemy liczyć na sezon 12?

Mamy dla Was złą i dobrą wiadomość. Z jednej strony, AMC podjęło decyzję o zakończeniu produkowania The Walking Deadsezon 11 jest ostatnią odsłoną serialu. Z drugiej, wcale nie oznacza to, że musimy na dobre pożegnać się z bohaterami. Stacja nie ma bowiem zamiaru zabić kury znoszącej złote jaja i szykuje aż 4 spin offy – o przygodach Ricka i Michonne, Maggie i Negana, Daryla we Francji oraz antologię. W najbliższym czasie będziecie mogli zobaczyć 8. sezon Fear The Walking Dead – nowe odcinki pojawią się już 15 maja 2023 roku.

Choć więc nie ma co liczyć na 12 sezon The Walking Dead, opowieść o żywych trupach wciąż będzie trwać – zostanie po prostu rozbita na kilka osobnych historii.

Zobacz także: Te trupy pozostaną z nami na długo. Wszystkie spin-offy The Walking Dead


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: