The Witcher Battle Arena od CD Projekt trafi w tym roku na smartfony i tablety

Twórcy serii gier Wiedźmin zaskoczyli dzisiaj fanów zapowiedzią wydania zupełnie nowej gry w uniwersum Geralta z Rivii. Tytuł dostępny będzie w modelu freemium i trafi na urządzenia mobilne jeszcze przed premierą zwieńczenia trylogii w postaci gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. The Witcher Battle Arena, bo taki nosi tytuł nowa produkcja, będzie grą typu MOBA. CD Projekt chce powalczyć o fanów popularnych tytułów takich jak DOTA 2 i League of Legends.

Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli gra będąca zwieńczeniem trylogii komputerowych przygód Geralta z Rivii, pojawi się na komputerach stacjonarnych i konsolach nowej generacji dopiero w lutym przyszłego roku. Fani prozy Sapkowskiego będą mogli jednak już niedługo cieszyć się jeszcze jednym tytułem osadzonym w znanym im uniwersum za sprawą gry The Witcher Battle Arena.

The Witcher Battle Arena od CD Projekt trafi w tym roku na smartfony i tablety

Nowa gra od CD Projekt będzie produkcją mobilną przeznaczoną na smartfony i tablety. Premiera została zapowiedziana na koniec bieżacego roku. Tytuł udostępniony zostanie w modelu freemium i ma zarabiać na płatnościach wewnątrz aplikacji. Gra przeznaczona jest dla fanów gatunku MOBA (skrót od Multiplayer Online Battle Arena), w tym gier takich jak DOTA 2 i League of Legends.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 27.09.2021]

Gracze w The Witcher Battle Arena będą mogli sterować jedną z sześciu postaci stojących po jednej z dwóch stron konfliktu, a zadaniem drużyny będzie zdobycie i utrzymanie trzech punktów kontrolnych. CD Projekt zaznacza, że stworzenie gry nie pochłonęło znaczących nakładów w porównaniu do innych projektów, którymi się zajmują. Dalszy rozwój po premierze będzie zależny od zainteresowania graczy i popularności, jaką zdobędzie tytuł.

źródło: blog.cdp.pl