The Witness - za darmo w Epic Games Store

Budzisz się na bezludnej, pełnej zagadek wyspie... Czy sprostasz wyzwaniu i rozwiążesz te zaskakujące łamigłówki?

Epic Games Store udostępnia za darmo kolejną grę - tym razem jest to The Witness, autora genialnej platformówki logicznej The Braid - Jonathana Blowa. A o co w niej chodzi? Jak opisuje to sam Epic: nie pamiętasz, kim jesteś ani co sprawiło, że znajdujesz się w tym miejscu. Możesz zrobić tylko jedno: rozpocząć wędrówkę po wyspie z nadzieją, że natrafisz na jakieś wskazówki, odzyskasz pamięć i w końcu odnajdziesz drogę do domu. Twórcy gry The Witness doceniają inteligencję graczy i szanują ich czas. Każda z ponad 500 łamigłówek jest wciągająca i dostarcza nowych informacji. Odkryj grę pełną ciekawych pomysłów, która została zainspirowana legendarnym Myst!

Aby zyskać ten tytuł, należy mieć konto w sklepie Epic Games. Jak je założyć? Przypomnę - należy wejść na tą stronę. Zakładamy konto, kierując się wskazówkami, a potem trzeba pobrać Epic Games Launcher (plik .msi, 32 MB, antywirus może alarmować - jest to fałszywy alarm). Następnie należy kliknąć Zainstaluj i wskazać miejsce na dysku twardym, gdzie trafią pliki gry. Postęp pobierania można śledzić dzięki okienku. Po uruchomieniu klienta należy przejść na stronę główną sklepu, wskazać na obrazek The Witness, a następnie kliknąć opcję Za darmo i kierować się wyświetlanymi na ekranie wskazówkami.

Zobacz również:

  • Epic Games Store udostępnia dwie darmowe gry

The Witness będzie dostępny za darmo do 18 kwietnia 2019. Raz dodany do biblioteki użytkownika, pozostanie tam na zawsze! Normalnie cena gry to ponad 140 złotych, więc warto skorzystać z okazji.