Thermaliright przedstawia coolery Cogage

Firma Thermalright, znany z produkcji wydajnych coolerów dla CPU wprowadził do oferty nową markę - Cogage i dwa systemy chłodzenia z nowej serii. Pierwsze urządzenie przeznaczone jest dla procesorów z podstawką LGA1366 i nazywa się True Spirit, drugi cooler - MST-140 - zamontować można również na starszych CPU, które korzystają z LGA775.

Thermalright uruchomił specjalną witrynę poświęconą marce Cogage (w j. ang.), natomiast sama nazwa pochodzi od słów "Computer Gaming Gear". Na wspomnianej stronie znaleźć można dokładną specyfikację coolerów oraz pobrać broszury informacyjne w postaci plików PDF.

Model True Spirit ma wymiary 133 x 38 x 156 mm i waży 670g. Cooler wyposażono w cztery miedziane, 6-milimetrowe ciepłowody, które oddają ciepło z nagrzanego rdzenia do masywnego radiatora wykonanego z aluminium i składającego się z 48 listków.

Thermaliright przedstawia coolery Cogage

Cooler Thermalright Cogage True Spirit

Dołączony, 120-milimetrowy wentylator wyposażono w system sterowania prędkością obrotów (w zakresie 1000 - 1500 obr./min.). Urządzenie generuje hałas na poziomie 19,6 - 37,4 dBA. Wydajność powietrzna przy maksymalnych obrotach wynosi 66,5 CFM. True Spirit dedykowany jest wszystkim procesorom z rodziny Core i7.

Drugi Cooler z serii Cogage to MST-140, dedykowany zarówno procesorom Core i7, jak starszym układom Intela z podstawką LGA775. W tym wypadku mamy do czynienia z orientacją poziomą. Urządzenie jest niskie (zaledwie 7 cm) i sprawdzi się z pewnością w wydajnych komputerach typu HTPC (Home Theater PC). Pozostałe wymiary to 144 (szerokość) i 147 (długość) mm. MST-140 waży 410g i wykonany jest z aluminium (ciepłowody są dodatkowo pokryte warstwą niklu - przeciwdziała to zjawisku utleniania).

Thermaliright przedstawia coolery Cogage

Cooler Thermalright Cogage MST-140

MST-140 ma również 140-milimetrowy wentylator, pozbawiony jednak możliwości kontroli prędkości obrotów (tego typu kontroler nabyć można jednak za kilkanaście złotych). Wiatrak kręci się z prędkością 1500 obr./min. i generuje hałas na poziomie 33,5 dBA. Wydajność powietrzna wynosi 94,7 CFM.

Thermalright nie ujawnił daty premiery oraz cen nowych coolerów. Z pewnością jednak, gdy to się już stanie, to informacje te zostaną podane w witrynie Cogage.

Zobacz Ranking produktów PCWorld.pl - układy chłodzenia