Thermaltake Armor VA8000S

Lekka aluminiowa konstrukcja z licznymi otworami wentylacyjnymi.

Lekka aluminiowa konstrukcja z licznymi otworami wentylacyjnymi.

Lato to najgorszy okres dla większości wydajnych maszyn i zainstalowanego w nich systemu chłodzenia. Nawet najwydajniejszy zestaw chłodzący procesor nie będzie spełniał swojej funkcji, jeżeli nie zapewnimy odpowiedniego obiegu powietrza wewnątrz obudowy. Duże wentylatory z przodu i tyłu potrafią zdziałać dużo dobrego.

Funkcjonalnie i przewiewnie

Thermaltake Armor VA8000S

Liczba otworów wentylacyjnych i sam obieg powietrza w obudowie Armor VA8000S zostały tak zaprojektowane, aby zmaksymalizować wymianę ciepłego powietrza wewnątrz obudowy na chłodniejsze z zewnątrz. Przedni panel to jeden wielki otwór wentylacyjny. Każda z dziesięciu zaślepek pełni jego funkcję i co ważne wszystkie wyposażone są w specjalny filtr przeciwkurzowy. Za mechaniczną cyrkulację powietrza odpowiadają dwa podświetlane na niebiesko wentylatory 120x120 mm, jeden wciąga chłodniejsze powietrze z zewnątrz i umieszczony jest z przodu obudowy, schładzając jednocześnie twarde dyski, drugi ma wywiewać ciepłe powietrze ze środka na zewnątrz. Dodatkowo dwa mniejsze wentylatory - jeden na górze obudowy i jeden z tyłu - mają za zadanie odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz.

Thermaltake Armor VA8000S

Oczywiście, jak przystało na Thermaltake do dyspozycji mamy bezśrubkowy montaż napędów optycznych, twardych dysków i kart rozszerzeń. Obudowę przystosowano do pracy z zestawami wodnymi - specjalne otwory ułatwiają wyprowadzenie węży na zewnątrz. Całość wykonana jest z aluminium. Trochę zastrzeżeń można mieć do pseudoklapek umieszczonych na przednim panelu, które nie dość, że się nie zamykają, to jeszcze skrzypią. Całość, z uwagi na dwa podświetlane na niebiesko wentylatory i duże okienko z boku, prezentuje się bardzo dobrze. Obudowa wykonana jest bardzo starannie, a ze względu na zastosowany materiał niewiele waży.

Informacje 4Max, tel. (32) 2025301,http://www.4max.com.pl

Cena 699 zł