Thermaltake Fanless 330 - pasywne chłodzenie dla najwydajniejszych GPU

Firma Thermaltake opublikowała na swojej stronie informację o umieszczeniu w serwisie YouTube filmu prezentującego jej najnowszy cooler VGA o oznaczeniu Fanless 330. Jak można się domyślić z jego nazwy, jest to pasywne rozwiązanie. Producent deklaruje, że jest ono przeznaczone dla high-endowych kart graficznych.

Fanless 330 przeznaczony jest przede wszystkim dla zapalonych graczy ceniących sobie cichą pracę komputera (czytaj też: "Asetek: wodne chłodzenie dla Radeona HD 4870"). Jest to pasywne chłodzenie dbające o rozpraszanie ciepła generowanego przez rdzeń kart graficznych z najwyższej półki (producent nie sprecyzował modeli).

Thermaltake Fanless 330 - pasywne chłodzenie dla najwydajniejszych GPU

Thermaltake Fanless 330

Sprzęt cechuje się dosyć interesującą konstrukcją. Lustrzana, miedziana podstawa odbiera generowane przez procesor graficzny ciepło, które przekazywane jest dalej za pomocą czterech miedzianych ciepłowodów do trzech, mocno ożebrowanych aluminiowych radiatorów - dużego, znajdującego się nad kartą (biegną do niego dwie rurki cieplne) i dwóch mniejszych (do każdego biegnie jedna rurka cieplna), które znajdują się pod jej spodem (całość sprawia wrażenie, jakby oplatała chłodzone urządzenie). Warto przy tym zauważyć, że dzięki sporym rozmiarom coolera, osoby planujące wykorzystać go w systemie SLI/CrossFire mogą napotkać na pewne problemy.

Niestety data wprowadzenia urządzenia do sprzedaży oraz jego cena nie zostały ujawnione. Więcej na jego temat (również link do filmu) można znaleźć na witrynie producenta.