Thermaltake: Nowe zewnętrzne chłodzenie wodne

Firma Thermaltake Technology wprowadziła do swojej oferty nowy zewnętrzny zestaw chłodzenia wodnego o nazwie Tribe VX. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i AMD.

Zestaw składa się z dwóch podstawowych części. Pierwsza to blok wodny na procesor wykonany z czystej miedzi, który umożliwia chłodzenie zarówno układów Intela (LGA 775 / P4), jak i AMD (AM2 / K8). Połączony on jest za pomocą gumowych węży z wieżą-chłodnicą o wymiarach 210 x 196 x 361 mm.

Thermaltake: Nowe zewnętrzne chłodzenie wodne

Tribe VX

W jej wnętrzu znajduje się zbiornik na ciecz chłodzącą, 24-centymetrowy aluminiowy radiator oraz umieszczone w tylnej ściance dwa wentylatory o średnicy 12 cm, obracające się z prędkością 1400 obrotów na minutę (schładzają radiator odbierając ciepło) i generujące hałas na poziomie 17 dB. Co ciekawe, zostały one wyposażone w niebieskie diody LED, dzięki czemu zestaw może przypaść do gustu osobom zainteresowanym tuningiem swojego peceta. Oczywiście nad wszystkim czuwa pompa o wymiarach 75 x 70 x 75 mm, mogąca się pochwalić wydajnością sięgającą 400 litrów na godzinę oraz generowanym hałasem 16 dB. Jak zapewnia producent, jej tzw. średni czas międzyuszkodzeniowy (MTBF - Mean Time Between Failures) to siedemdziesiąt tysięcy godzin.

Więcej informacji na temat nowego zestawu chłodzącego można znaleźć na stronie producenta.