Thermaltake Xpressar RCB400 na targach CeBIT 2009

Firma Thermaltake zaprezentuje na targach CeBIT 2009 kolejną wersję systemu chłodzenia o nazwie Xpressar. Jest to rozwiązanie podobne do systemów klimatyzacji stosowanych w samochodach, czy budynkach. Urządzenie o nazwie RCB400 można będzie zainstalować w zatokach 5,25 cala.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - układy chłodzenia.

Na targach CeBIT 2009 firma Thermaltake zaprezentuje prototyp kolejnej wersji chłodzenia Xpressar noszący oznaczenie RCB400. W odróżnieniu od poprzednika o nazwie RCS100, który wymagał odpowiedniej obudowy, RCB400 ma charakteryzować się znacznie prostszą instalacją - będzie go bowiem można zainstalować w zatokach obudowy (w sumie zajmuje 4 zatoki 5,25 cala). Za pomocą urządzenia można chłodzić procesor lub rdzeń karty graficznej. Producent przekonuje, że Xpressar RCB400 zapewni układom temperaturę pracy w granicach 27-29 stopni Celsjusza (przy pokojowej temperaturze otoczenia).

Thermaltake Xpressar RCB400 na targach CeBIT 2009

Thermaltake Xpressar RCB400

Xpressar RCB400 wyposażony został także w ekran LCD, na którym wyświetlane są informacje dotyczące temperatury układów oraz pracy wentylatorów.

Systemy działające na takiej zasadzie znane były już wcześniej, jednak nie cieszyły się dużą popularnością z powodu ceny oraz zawodności. Na targach firma Thermaltake zaprezentuje także finalną wersję systemu Xpressar RCS100. Pozwala on obniżyć temperaturę chłodzonego układu o 20 stopni w stosunku do chłodzenia wodnego.

Więcej informacji o Thermaltake Xpressar można znaleźć na stronie producenta.