Thermaltake: nowe obudowy HDD. Kilka przypomina konsolę Wii

Oferta firmy Thermaltake wzbogaciła się o nową rodzinę obudów dysków twardych. Co interesujące, znalazły się wśród niej modele przypominające konsolę Nintendo Wii.

Najnowsza rodzina obudów nosi oznaczenie Vi-ON. Składa się ona z dwóch serii - jedna przeznaczona jest do współpracy z 2,5-calowymi dyskami twardymi, natomiast druga z 3,5-calowymi.

Vi-ON 2,5"

Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach - białym lub czarnym. Jego wymiary to 135 x 188 x 25 mm, natomiast waga - 120 gramów. Sprzęt współpracuje z dyskami twardymi SATA o maksymalnej pojemności 500 GB i komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0.

Thermaltake: nowe obudowy HDD. Kilka przypomina konsolę Wii

Thermaltake Vi-ON

Vi-ON 3,5"

Klienci, podobnie jak w przypadku poprzedników, również mają możliwość wyboru pomiędzy dwoma kolorami - białym lub czarnym. Sprzęt oferuje jednakże do ich dyspozycji ponadto możliwość zakupu wersji wyposażonej wyłącznie w interfejs USB 2.0 lub wersji mogącej się dodatkowo pochwalić interfejsem eSATA. Urządzenia dysponują odłączanymi podstawami i, co interesujące, przypominają nieco konsolę Nintendo Wii. Wyposażone zostały w system antywibracyjny, dbający o odpowiednie chłodzenie wentylator (40 x 40 x 10 mm, 1000 - 4800 obrotów na minutę, maksymalnie 27 dBA) oraz wsparcie dla dysków SATA o maksymalnej pojemności 500 GB. Wymiary oraz waga sprzętu to, odpowiednio, 255 x 70 x 205 mm i 480 gramów.

Niestety cen urządzeń nie podano.